Igal pool ühenduses
Kulud kontrolli all
SMS teavitused mahu täitmumisest
Päevapakett aktiveerub automaatselt

Minu Telia Äpp

Ärireisil saad rakendusest jälgida oma kasutatud internetimahtu, kõneminuteid ja sõnumeid. Kui kasutad päevapaketist rohkem internetimahtu, saad tellida nädalapaketi.

Mobiilne iseteenindus sinu taskus

  • Interneti kasutuse jälgimine
  • Kõne ja SMSi kasutuse ja kulude jälgimine
  • Päevapaketi ülevaade
  • Nädalapaketi tellimine ja ülevaade
Laadi äpp alla Google Play-st või AppStore’ist:


Korduma kippuvad küsimused rändlusteenuse kohta

Kontrolli, et rändlusteenuse kasutamine oleks aktiveeritud. Kui rändlusteenus ei ole aktiveeritud, siis välismaal mobiilsidet (helistada ega mobiilset internetti) kasutada ei saa. Teenust saad mugavalt aktiveerida ja staatust kontrollida iseteeninduses .

Selleks, et kasutada mobiilset internetti välismaal, pead lisaks rändlusteenuse aktiveerimisele aktiveerima rändluse ka oma telefonis. Lülita oma telefonis seadete alt sisse data roaming ehk andmerändlus ning saadki välismaal olles internetti kasutama hakata.

Enne reisi tutvu kindlasti ka sihtriigi operaatorite rändlusteenuste hinnakirjaga , eriti mobiilse interneti kasutamise hindade ja tingimustega.

Vaikimisi kehtib Sulle andmerändluse kuulimiit 60 €, mida saad soovi korral suurendada või vähendada või üldse maha võtta. Soovitame siiski kasutada kindlat kuulimiiti, et arve andmerändluse kasutamise eest ei tuleks suurem kui määratud kuulimiit.

Piiriäärsetes piirkondades võib olla rändlusoperaatori levi (nt Narvas) kohati tugevam kui Eesti operaatoritel ning telefon valib automaatselt tugevama võrgu levi. Kui telefoni omanik seda tähele ei pane ning välisoperaatori võrgus kõnesid teeb, kajastuvad tema arvel rändluskõned.

Probleemi ennetamiseks soovitame aktiveerida telefoni seadetes käsitsi võrguvaliku ja valida siis operaatoriks Telia. Sellisel juhul püsib telefon alati koduoperaatori võrgus. Kui lähed välismaale ja soovid seal teenuseid kasutada, saad võrguvaliku telefoni seadetes jälle automaatseks tagasi muuta.

Samuti võivad jooksva kuu arvel kajastuda eelmisel kuul välismaal tarbitud rändlusteenused. Kui teed kõne välismaal näiteks 20. septembril, võib see kõne kajastuda alles oktoobrikuu arvel, mis väljastatakse novembris. Rändlusteenuste kajastamine arvel oleneb sellest, millal rändlusoperaator info Teliale saadab.

Rändluses LTE ehk 4G võrku kasutades, tekivad LTE/4G standardist tulenevalt väikesed andmesidesessioonid ka siis, kui seadmes on andmerändlus välja lülitatud. Telia kliendina ei pea sa aga selliste sessioonide pärast muretsema, sest tasu sellega ei kaasne ja Telia katab ise välisoperaatorile sellise kasutuse eest tekkivad kulud.

Tegemist on Telia sõnumikeskuse numbriga, mis kajastub kõnede eristusel siis, kui saadad välisriigis olles sõnumeid. Kuna rändluspartnerid meile konkreetset numbrit, millele tegelikult sõnum saadeti, ei saada, siis kajastub kõnede eristusel Telia sõnumikeskuse number.

Välisriigis saad MMS-i saata ja vastu võtta nende operaatorite võrkudes, kellega on avatud mobiilse interneti kasutamise võimalus ehk andmerändlus. Välisriigis MMS-i saates lisandub MMS-i hinnale mobiilse interneti kasutamise tasu vastavalt rändlusteenuste hinnakirjale. MMS-i vastuvõtmisel kaasneb samuti tasu mobiilse interneti kasutamise eest vastavalt rändlusteenuste hinnakirjale.

Kõik Eesti operaatorid, sh Telia Eesti AS, on Tehnilise Järelevalve Ametilt saanud loa (vt https://www.tja.ee/rahvusvaheline-randlus ) rakendada rändlusregulatsiooni osaliselt st pakkuda vaid teatud pakettides rändlusteenuseid Euroopa Liidus koduvõrgu hinnaga ja säilitada ka pärast 15. juunit Eesti-sisesed paketid. Eesti-siseste pakettide kliendid tasuvad Euroopa Liidus reisides mobiilsete teenuste kasutamise eest endiselt vastavalt EL´i rändlusteenuste hinnakirjale.

Kliendid, kes on liitunud uue Mobiilse Elu või Mobiilse Äri paketiga, saavad Euroopa Liidus rändlusteenuseid tarbida aga oma paketi (Eesti-siseste) hindadega ning neile kehtivad rändlusteenuste mõistliku kasutamise põhimõtted . Mõistliku kasutamise põhimõtted ei kohaldu tavareisijale, kui mobiilside teenuste tarbimine on reisil analoogne koduse tarbimisega. Mõistliku kasutamise põhimõtted on mõeldud püsirändluse ohjeldamiseks.

Euroopa Liidu rändlusregulatsioon puudutab ainult rändlusteenuseid ehk välismaal viibides ja teise operaatori võrgus tarbitud mobiilsideteenuste kasutamist. Eestis pakutavate mobiilsideteenuste (sh Eestist välismaale helistamine) hindu ja tingimusi regulatsioon ei mõjuta. Eestist välismaale helistamisel kehtib eraldi hinnakiri, millega saab tutvuda Telia kodulehel .

Kõikidele Telia klientidele kehtib automaatselt andmerändluse kuulimiit, mis vaikimisi on 60 € (so maksimaalne välismaal tarbitud mobiilse interneti tasu ühes kalendrikuus). Kui kuulimiit on saavutatud, piiratakse välismaal mobiilse interneti kasutamine ja Sulle saadetakse selle kohta teavitus. Seda limiiti saad soovi korral suurendada või vähendada või üldse maha võtta. Soovitame siiski kasutada kindlat kuulimiiti, et arve andmerändluse kasutamise eest ei tuleks suurem kui määratud kuulimiit.

Andmerändluse kuulimiidi sisse läheb rändlusteenuste hinnakirja järgi arvestatud interneti tasu. Kui Sul on uus Mobiilse Elu või Äri pakett, millest kogu või osa internetimahtu saad kasutada ka Euroopa Liidus reisides, siis sellise mahu tarbimine kuulimiidi sisse ei lähe.

Euroopa Liidus on lisaks andmerändluse kuulimiidile kasutusel ka 1 GB täitumise teavitus. Kui oled Euroopa Liidu riikides ühe kalendrikuu jooksul kasutanud ära esimese 1 GB (tasu 7,20 €), siis lisaks teavitusele piirame Sinu teenusekasutuse ja küsime, et kas Sa soovid internetti edasi kasutada. Kasutuse jätkamise saad tellida SMS-i teel või Telia Iseteeninduses.

Paljudes Euroopa Liidu välistes riikides on lisaks Mobiilne Internet Välismaal kuulimiidile kasutusel ka päevalimiit ehk päevalagi (loe täpsemalt rändlusteenuse lehelt ).

Kuigi Euroopa Liidus on suhteliselt muretu mobiili kasutada ja automaatne võrgu valik on väga mugav, siis soovitame Sul siiski jälgida, et sinu telefon ei satuks satelliitside võrku. Tähelepanelik tasub olla näiteks Itaalia rannikualadel. Telia informeerib sind ka SMS-i teel, kui peaksid satelliitside võrku sattuma.

Enamikes välisriikides kutsungit ei maksustata. Küll aga näiteks Ameerika Ühendriikides maksustatakse ka väljuva kõne kutsungit. Kui operaator maksustab kutsungit, siis on vastavasisuline info kajastatud meie kodulehel selle operaatori rändlusteenuste hinnakirja juures.


Euroopa Liidust väljas pool asuvate riikide rändlusteenuste hinnad on ligikaudsed ning arvutatud välisoperaatoritelt saadud info alusel, seejuures ei vastuta Telia neis toimuvate muudatuste eest. Arvel kajastuv rändlusteenuste lõplik hind oleneb muuhulgas valuutakursi kõikumistest. Välisriigis teise välisriiki helistamise hind võib erineda sealt Eestisse helistamise või kohaliku kõne hinnast, mille ligikaudsed hinnad on toodud meie kodulehel. Olenevalt välisriigist, kus kõne tehakse, ja selle kõne suunast, jääb kõneminuti hind enamasti vahemikku 0,19-5 € (v.a satelliitside kasutamisel). Välisriigis helistamise hinnad ei ole seotud Eestist välisriiki helistamise hinnakirjaga. Rändlusteenuseks loetakse ka satelliitside kasutamist, mis levib enamasti näiteks laevadel ja lennukites ning asustamata aladel. Tutvu satelliitside operaatorite rändlusteenuste ligikaudsete hindadega siin.