Millised ohud toob kaasa tasuta andmevahetus üle interneti?
Interneti kasutamine ettevõte sisemiseks info vahetuseks pole alati turvaline ega mugav. Seda põhjusel, et taoline andmevahetus on lugemiseks kättesaadav paljudele ausatele isikutele, kes kannavad hoolt interneti toimimise eest, aga ka pahatahtlikele kodanikele üle maakera.
Kas hoian kokku kui teen ise virtuaalse privaatvõrgu üle interneti?
Virtuaalne privaatvõrk internetis on nagu isikliku autoga liikumine tiheda liiklusega linnas, privaatne kuid kiirus oleneb ummikutest ning tipptunnil ootavad kõik. Isetehtud võrguga tuleb seadmetesse investeerida ja selle eest ise hoolt kanda. Otstarbekam on kasutada teenust, mis on riskivaba, aga tagab kindla kiiruse mugavaks tööks.
Mis eeliseid annab privaatvõrk Telia magistraalvõrgus?
Virtuaalne privaatvõrk Telia magistraalvõrgus on nagu personaalne sõidurada tiheda liiklusega linnas. Selle teenusega on sinu töötajatele eraldatud privaatsed sõidurajad uksest-ukseni. Nii on teenuse kvaliteediga tagatud, et kiireloomulised tööd saavad alati eelisjärjekorras tehtud. Taoline prioritiseerimine on võimalik vaid antud teenusega. Kohtvõrkude lahendusega võidad aega ja hoiad kokku kulutusi.
Mis piirangud on traadita ühendustega?
Raadioühendused on nagu jalgratta sõit - pääsed küll igale poole ja enamasti kiiresti, kuid kindlust pole ja iga ilmaga hästi ei sõida. Näiteks, 3G puhul on tegemist piiratud andmeedastuskanali jagamisega kõigi piirkonna kasutajate vahel. Üldise koormuse suurenemisega pole ärikliendile vajalik ressurss tagatud.
Kui turvaline on Telia Kohtvõrkude lahendus?
Telia Kohtvõrkude lahendus vastab ISKE versioon 6.00 turbeklassile M. ISKE on infosüsteemide kolmeastmeline etalonturbe süsteem. ISKE väljatöötamisel ja arendamisel on aluseks võetud Saksamaa BSI (saksa k. Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik, inglise k. Federal Office for Information Security) avaldatav infoturbe standard – IT Baseline Protection Manual (saksa k. IT-Grundschutz).