Background

ASJADE INTERNET

Asjade internet ehk IoT (Internet of Things) on järgnevate aastate jooksul suure tõenäosusega maailma tundmatuseni muutmas. Pakume sinu ettevõttele IoT väljakutsetele vastu astumiseks mitmekülgset abi IoT võrgu loomisel ja toodete digitaliseerimisel.

Tooted meie ümber nii eraelus kui ka töös hakkavad omama üha suuremat digitaliseerituse ja ühenduvuse taset. Selleks, et olla tulevikus edukas, on mõistlik oma ettevõtte ja toodete/teenuste digitaliseerimisele hakata mõtlema juba praegu. Organisatsiooni tööprotsesside digitaliseerimine muudab ettevõtted efektiivsemaks ning nutikamad tooted on klientide jaoks eelistatumad, vastates paremini nende ootustele.


Võtan ühendust


IOT ÜHENDUSED

Ühendus on IoT maailma lahutamatu osa. Pakume ainukese ettevõttena Eestis üle Eestilisi ühendamise võimalusi ja kõige mitmekesisemaid ühendustehnoloogiaid, et olla abiks võimalikult paljude IoT väljakutsete lahendamisel. Telia IoT ühendused sobivad sulle siis, kui sa juba tead, millist seadet ühendada soovid ning sul on olemas IT lahendus, millega see seade suhtlema hakkab.

Pakume IoT ühendusi järgnevatel tehnoloogiatel:

 • mobiilsidetehnoloogiad(2G, 3G, 4G) kohtadesse, kus vajatakse mobiilsust Vaatan lähemalt;
 • NB-IoT ehk eriti pika aku elueaga mobiilitehnoloogia;
 • akudel toimivad LPWAN tehnoloogia eriti väikeste andmehulkade edastamiseks;
 • SIGFOX tehnoloogia ehk aku elueaga kuni 10+ aastat;
 • kaabelühendused statsionaarsetele ja suuri andmehulki edastatavatele lahendustele.

Tehnoloogia valitakse sõltuvalt asukohast ning vajatud kiirusest.


IOT TOOTE INNOVATSIOON

Kõik senised Telia tooted on digitaalsed. Kasutades enda laialdasi teadmisi toodete digitaliseerimisest ning pikaaegset kogemust tootedisainist ja -arendusest, aitame sinu toote või teenuse digitaliseerida ning seeläbi tõsta selle konkurentsivõimet või muuta oluliselt sinu ettevõtte ärimudelit. Pakume ka võimalust luua üheskoos terviklik äriplaan, teha kommunikatsiooni, klientide ühis-turundust ja kõike muud, mis loodavale tootele kohane. Läheneme igale projektile just nii, nagu vaja.

Ühisprojektid võimaldavad järgnevat:

 • tõsta oma toote digitaliseerituse taset ning selle konkurentsivõimet ja võimalust liikuda uutesse kliendi segmentidesse
 • võimalust läbi digitaalsema toote saavutada paremat suhet oma klientidega ning seeläbi suuremat lojaalsusust;
 • Telia tehnoloogilisi ja tootearenduse teadmisi;
 • Telia kommunikatsiooni Telia kliendibaasile ning Telia müügikanaleid;
 • Teha ühist turundustegevust.

Parim näide ühisest toote innovatsiooniprojektist on Sõiduki eKindlustus koostöös ERGO-ga.


IOT ETTEVÕTTE AUTOMATISEERIMISEKS

IoT tehnoloogiaid saab edukalt kasutada ka ettevõtte või organisatsiooni protsesside digitaliseerimiseks ning seeläbi hoida kokku kulusid, tagada paremat kvaliteet tootmises või tõsta juhtimise läbipaistvust ning kiirust. Selliste projektide käigus tuvastatakse ettevõtte kitsaskohad, mida saaks automaatse andmekogumise ja töötlemisega parandada. Suurim projekt Eestis selles vallas seni on elektriarvestite kauglugemine, millega suur hulk inimtööd digitaalseks ja automaatseks muudeti.

Protsesside digitaliseerimine hõlmab väga palju suuri ning valdkonnaspetsiifilisi alalõike, nagu näiteks tootmisliinid, autopargi haldus, töödejuhtimine jms. Üheskoos vaatame otsa sinu ettevõtte või organisatsiooni väljakutsele ning valime välja parimad komponendid ja partnerid, kellega koostöös konkreetset projekti ellu viia.

Näited protsesside digitaliseerimisest:

 • Palju käsitegevust andmete kogumisel ning toode jälgimisel
 • Ressursi või varade ülekulud, investeeringud ning nende läbipaistmatu kasutus
 • Tootmise kvaliteedi kõikumine
 • Palju planeerimata katkestusi tootmises