KÕNED 4G-VÕRGUS

Telia võrgus on sinul ja su ettevõtte töötajatel võimalik teha eriti hea helikvaliteediga 4G ehk VoLTE kõnesid.

  • Senisest kuni 3 korda kiirem kõnealustus helistades teisele VoLTE telefonile.
  • Kristallselge heliga kõned.
  • Kõne ajal säilib 4G andmeside kiirus kõigis nutiseadmetes.

Kõnesid saad teha VoLTE toega telefonidega ja aktiveerida need telefonis ise, juhised VoLTE kõnede aktiveerimiseks leiad siit. Kui sa seni ei ole oma telefonis internetti kasutanud, siis igaks juhuks kontrolli e-teenindusest, et sinul ja su ettevõtte töötajatel oleks olemas 4G internetiga mobiilipakett.
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED


Võrreldes 2G ja 3G-ga on VoLTE kõned kristallselge heliga ning kõnede alustus kiirem, senise 5-7 sekundilise alustuse asemele peaaegu koheselt, mis võimaldab säästa sinu telefoni akut ja võita väärtuslikku aega. Lisaks on VoLTE kõne ajal mugav kasutada kiiret 4G-internetti, näiteks jagada oma telefoni internetti läbi Hotspot-i teiste seadmetega või läbi lisa SIM-i, mille saate oma nutiseadmesse tellida siit.

VoLTE kõned täiendavaid tasusid kaasa ei too, kehtivad sinu mobiilipaketis kokku lepitud kõne mahud ja hinnad.

VoLTE kasutamiseks vajad 4G kõne ehk VoLTE toega telefoni, millel on kõige uuem tootja tarkvara ning telefoni seadetes peab olema lubatud 4G (LTE) võrgu kasutamine: iOS puhul 4G Voice&Data, Android telefonis VoLTE kõned. Lisaks peab sinu mobiiliteenuste pakett sisaldama internetimahtu.

Volte kõnesid saad kasutada nt nende telefonidega:

Üldjuhul aktiveeritakse VoLTE teenus automaatselt, selleks piisab VoLTE-toega telefonis tarkvarauuendusest ja telefoni restardist. Peale teenuse aktiveerimist saadetakse loetud minutite jooksul ka seda kinnitav SMS.

Juhendid, kuidas VoLTE-kõnesid telefonis käsitsi sisse ja välja lülitada:

iOS: vaata iPhone-i juhendit siit

Android: vaata Huawei P10 juhendit siit