Arvuti Varukoopia

Arvuti Varukoopiaga on arvutis asuvad olulised failid ja dokumendid kindlalt säilitatud ning kaitstud. Varundatud faile hoitakse turvaliselt krüpteeritud kujul ning isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR) nõudmiste täitmiseks Euroopa Liidus.
  • Hoiab ära andmekadusid, mis võivad tekkida arvuti suuremate tõrgete korral.
  • Säilitab erinevad failiversioonid, et saaksid vajadusel oma tööga ajas tagasi minna.
  • Pakub lihtsat ja mugavat failide taastamist sobivatesse kaustadesse.
  • IT-tugi aitab kõigi arvutiga seotud küsimuste korral tasuta numbril 1787 või e-posti teel ittugi@telia.ee.


Korduma kippuvad küsimused


Arvuti Varukoopia on mõeldud kasutajatele, kes töötavad igapäevaselt erinevate failidega ning kelle jaoks on tähtis, et need andmed oleksid turvaliselt hoitud ja vajadusel taastatavad.

Igapäevaselt töötades teeme dokumentidesse erinevaid muudatusi. Vahest on vajalik ka arvuti kaustades väike puhastus, mille käigus ebavajalikuna tunduvad failid saavad kustutatud.

Arvuti Varukoopia arvestab sinu tehtud muudatustega ning kui peaksid kogemata salvestama ebavajaliku muudatuse või kustutama tegelikult vajaliku faili, saad varundatud failidest taastada eelmise versiooni.

Pilveteenused on hea viis, kuidas jagada oma faile partnerite ja kolleegidega, kuid need teenused ei keskendu andmete säilitamisele. Arvutimure korral on pilvest mugav failid kätte saada, kuid kui oled kogemata faili kustutanud või sinu arvuti on langenud lunavara küüsi, siis võib juhtuda, et pilve kopeeritud failid ei olegi tegelikult kaitstud. Pilve kopeeritud faile on samuti vaja varundada. Kui andmete säilimine on sinule oluline, siis tasub meelde jätta: “Minu andmed, mitmes kohas, mitut moodi!”

Enamus meie töös olulisi faile on erineval kujul dokumendid. Dokumendi paketi valimisel on kasutaja käsutuses piiramatu salvestusruum ette määratud formaatidele.

Varundatakse järgnevaid failiformaate:

.doc, .docx, .odt, .pages, .pdf, .rtf, .txt, .wpd, .wps, .key, .pps, .ppt, .pptx, .csv, .xlr, .xls, .xlsx,. bdoc.

Teenuse alustamisel seadistatakse varundamise tarkvara automaatselt kaustale Minu Dokumendid. Kui sulle olulised failid asuvad aga kuskil mujal, siis saad mugavasti varundamise tarkvara kaudu ise seadistada, milliseid kaustu ja faile vaja säilitada on.

Kui avastad, et otsitav fail on kas kadunud, kustutatud või katki, siis ava varundamise tarkvara ning taasta oma varukoopiast just see fail ja versioon, mis edasi töötamiseks vajalik on.

Arvuti kadumise korral on andmed tihti suurem mure kui töövahend ise. Arvuti Varukoopia puhul paigaldatakse varundamise tarkvara uuesti, taaskäivitatakse kasutaja nime ning parooliga ning oledki valmis vanast arvutist andmeid uude taastama.

Võid taastada nii üksikuid faile, kui ka kõik kaustad, mis vanas arvutis sai turvaliselt hoiule pandud. Varundamise tarkvara arvestab ka seda, kus vanas arvutis failid asusid, seega leiad oma olulise dokumendi täpselt samast kohast ja kaustast, kus ta oli varem!

Arvuti Varukoopia kasutab erinevaid tehnoloogiaid, et pideva failide edasi-tagasi kopeerimise asemel varundada vaid dokumentides tehtud muudatusi. Nii on failid hoitud turvaliselt ning ka üle mobiilse interneti töötades ei kasva kasutatud andmemaht liiga suureks.

NB! Andmemahu kasutamise hulk sõltub loodud dokumentidest ning tehtud muudatustest. Selle tõttu tuleb väga suurte faili mahtude korral mobiilse interneti mahul ja maksumusel silm peal hoida!