Background

Soovitusi mobiilse interneti kasutajale

Tähtajalise mobiililepingu muutumisel tähtajatuks on hea oma teenused üle vaadata, sest vajadused võivad olla aja jooksul muutunud. Lähtudes elektroonilise side seadusest (§ 99 lg 5 ja 6) anname oma klientidele parima lahenduse leidmiseks nõu.

Minu Telia äpp

Selleks et mugavalt kõigil oma teenustel, pakettidel ja mahtudel silma peal hoida, kasuta Minu Telia äppi. Äpis näed kõiki sinuga seotud mobiilipakette ja nende jooksvat internetikasutust.

Lisaks saad äpis vajadusel tellida mobiilse interneti lisamahtu või vahetada oma mobiilipaketi vastavalt kasutusele kas väiksema või suurema vastu.

Vaatan lähemalt

Mobiilne Elu – mobiilipaketid

Mobiilse Elu mobiilipaketid võimaldavad paketis sisalduvat internetimahtu jagada kuni 5 pereliikme või sõbraga. Jagades on võimalik saada arvestatavat hinnavõitu: mida rohkemate kasutajate vahel oma internetimahtu jagad, seda väiksem tuleb paketi arvestuslik kuutasu ühe kasutaja kohta.

Näiteks kui jagada Mobiilse Elu piiramatu mahuga paketti 5 pereliikme vahel, maksab see iga kasutaja kohta 16,99 € kuus. 16 GB mahuga paketi puhul oleks tasu kasutaja kohta veidi üle 10,79 € kuus.

Mahtude puhul kuni 50 GB saad numbri kaupa määrata mitu protsenti üks või teine number kogu paketi internetimahust kasutada saab. See on kasulik kui soovid kellegi internetikasutust piirata või kasutusmahtu suurendada.

Mobiilse Elu pakettide internet on täies mahus kasutatav Eestis ja teistes Balti riikides ning Skandinaavias.

Vaatan lähemalt

Kui mobiilset internetti jääb puudu

Aeg-ajalt võib tööks, õppimiseks või meelelahutuseks interneti plaanitust rohkem kuluda. Kui sinu tänasest internetimahust ei piisa, siis on 5 või 48 tunniks võimalik tellida mahuvaba internetti, mida saab piiramatult kasutada ainult Eestis.

Kui sinu paketis saab enne kuu lõppu mobiilse interneti maht otsa, on sul võimalik tellida 1–15 GB mobiilse interneti lisamahtu.

Kui sul jääb internetimahust iga kuu puudu, siis on soodsam tellida endale suurem mobiilipakett.

Kui oled välismaal

Internet ja kõned Euroopa Liidus

Mobiilse Elu mobiilipaketid sisaldavad kõnesid, SMS-e ja internetimahtu, mida saad kasutada Euroopa Liidu (EL) liikmesriikides reisil olles samadel tingimustel mis Eestis. Vaata enne reisi kindlasti üle, mis mobiilipakett sul on ning kui palju internetti saad reisides kasutada.

Paketi kasutajatel on võimalik helistada ELis rändluses viibides teistele ELi tavatariifiga numbritele koduvõrgu hinnaga. Kui helistad reisil olles EList välja, rakendub selle riigi võrguoperaatori hinnakiri, kus parasjagu viibid.

Mobiilse Elu paketiga saad kogu paketis sisalduvalt internetimahtu kasutada kodumaistel tingimustel ja täies ulatuses nii Baltimaades kui ka Skandinaavias reisides. Mujal ELi riikides on igas mobiilipaketis ette nähtud kindel mobiilse interneti maht, mida saad kodumaistel tingimustel kasutada. Seda mahtu näed nii Minu Telia äpist, iseteenindusest kui ka kodulehelt.

Kui internetimaht saab otsa enne reisi

Juhul kui oled enne ELis toimuvat reisi kogu internetimahu kodumaal ära kasutanud, siis telli lisamahtu (1 GB, 5 GB või 15 GB) või suurenda oma igakuist internetimahtu.

Suurema mahuga paketi saad valida mobiilipakettide lehelt.

Kui internetimaht saab otsa reisi ajal

Kui ELis kasutamiseks mõeldud internet saab reisi ajal otsa, saadame sulle selle kohta SMSi. Edasi kehtib MB-põhine hinnastus vastavalt rändlusteenuste hinnakirjale.

Sel ajal lisamahtu ostes seda ELis kasutada ei saa. Reisi jooksul tellitud lisamahtu saad kasutada alles siis, kui Eestis tagasi oled. ELis kasutamiseks mõeldud interneti piirmäära muutmiseks pead suurendama oma kodumaist internetimahtu.

Internet ja kõned mujal maailmas

Väljaspool ELi reisides kehtib erinev hinnastus ning sel juhul on igasugune interneti kasutamine tasuline. Enne reisi EList välja tasub kindlasti sihtpiirkonna/‑riigi hindadega tutvuda.

Interneti Päeva- ja Nädalapakett

Kui sinu telefoni seadetes on andmerändlus välismaal viibimise ajal sisse lülitatud, siis sa juba kasutad internetti ja vaikimisi kehtib sulle Päevapakett hinnaga 12 €.

See hoiab kulud 24 tunniks kontrolli all. Uus Päevapakett aktiveerub 24 tunni möödudes. Seda välja lülitada ei saa ning see aktiveerub automaatselt, kui sinu telefon on kasutanud vähemalt 1 MB internetti. Päevapakett ei aktiveeru, kui andmerändlus on välja lülitatud.

Mahupõhine andmerändlus

Kui sa Päevapaketti ei soovi, siis saad Telia iseteeninduses tellida lisateenuse „Mahupõhine andmerändlus väljaspool ELi“. Pärast teenuse tellimist kehtib välismaal Päevapaketi asemel automaatselt interneti kasutuse arvestus MB-põhiselt.

See teenus sobib sulle, kui kasutad internetti välismaal vähe. Teenuse tellijale kehtib kõikides riikides kasutuspõhine hind 2,55 €/MB.

Mahupõhise andmerändluse tellimiseks järgi neid samme:

  1. Mine iseteeninduses oma „Töölauale“.
  2. Vali vasakult „Mobiil“ (või oma number, kui sul on ainult üks).
  3. Vali number, mida välismaal kasutad.
  4. Keri leht üles ja vajuta paremal nupul „Toimingud“.
  5. Avanenud menüüst vali „Haldan lisateenuseid“.
  6. Vajuta plokis „Muu“ nupul „Vaatan lähemalt“.
  7. Keri alla „Tellitavate lisateenuste“ juurde.
  8. Leia plokk „Internet“ ning vajuta jaotises „Mahupõhine andmerändlus väljaspool ELi“ nupul „Vaatan“.
  9. Vajuta nupul „Kinnitan“.

Pikema peatumise puhul on mõistlik vormistada endale mobiilse interneti Nädalapakett, mis on soodsam kui Päevapakett. Juhised Nädalapaketi tellimiseks leiad rändlusteenuste lehel, kui sisestad reisi sihtriigi. Arvesta, et Päeva- ja Nädalapakettidel on mahupiirangud ja mahu täitumisel ei saa enam internetti kasutada. Interneti edasi kasutamiseks tuleb tellida uus pakett.

Loe lisasoovitusi rändlusteenuste lehel jaotises „Hea teada“.