Mobiili Lisateenused

Lai valik kasulikke lisateenuseid, mille abil saad oma elu mugavamaks muuta, aega kokku hoida ja kulusid vähendada.

Arved ja maksed

Era Arve

Era Arve

Kui soovid töönumbriga kasutada selliseid mobiiliteenuseid, mida tööandja ei võimalda, saad nende jaoks tellida eraldi arve, mille saadame sulle kui eraisikule.

Vaatan lähemalt

Saldomeenutus

Saldomeenutus

Saldomeenutus on SMS-teavitus sinu määratud mobiiliarve kuulimiidi ületamise kohta.

 • Määra endale summa, mis ulatuses mobiiliteenuseid tarbida soovid
 • Kui kuulimiit on täis, saadame sulle SMS-teavituse
 • Kuulimiiti ületamisel su teenuseid automaatselt ei piirata ja saad kasutamist jätkata
Tellin teenuse

Saldoliin

Saldoliin

Saldoliinile lühinumbriga 1431 helistades saad kiirelt ülevaate sinu jooksva kuu mobiiliarvest. Kõne on sulle tasuta ja saldo öeldakse ühepäevase täpsusega.

Lühinumbritele helistamine on Telia erakliendile tasuta.

Apple’i maksed

Apple’i maksed

Nüüd saad oma Telia mobiiliarvega maksta ka keskkondades AppStore, Apple Music, iBook, iCloud ja iTunes. See on turvaline ja lihtne viis maksta meelelahutuse eest, mida armastad.

Vaatan lähemalt

Google Play maksed

Google Play maksed

Google Play poe tasuliste teenuste eest on võimalik tasuda ka mobiiliarvega. See on turvaline ja lihtne viis maksta meelelahutuse eest, mida armastad.

Vaatan lähemalt

Number ja SIM

MultiSIM

Telia MultiSIM

MultiSIMi teenuse abil saad jagada oma telefoninumbrit ja mobiilipaketti eSIMi toega Apple Watchi või Samsung Galaxy nutikellaga. Telefoni võid rahumeeli ka koju jätta, sest helistada ja internetti kasutada saad soovi korral otse randmelt.

Vaatan lähemalt

M2M

M2M

Kui soovid võrguühendust oma kaamerale, tõkkepuule, terminalile või mõnele muule seadmele, mis vajab andmevahetust masinate vahel, on sinu jaoks sobivaim M2M teenus.

Vaatan lähemalt

Kaksiknumber

Kaksiknumber

Kaksiknumbri teenus võimaldab sul ühe SIM-kaardi ja ühe mobiiliga kasutada kahte mobiilinumbrit: ühte tööl ning teist eraelus.

 • Firmanumbri juurde vormistatud eranumber võimaldab sul helistada sinu nimel olevatele pereliikmete numbritele tasuta
 • Saad kasutada ka m-kaubanduse teenuseid, mida tööandja sinu eest ei tasu
 • Rahvusvaheliste kõnede piirang
 • Rahvusvaheliste kõnede piirang välismaal viibides
 • Tööandja ei näe sinu erakõnede eristust

Tellimiseks külasta esindust.

Juhitav Numbrinäit

Juhitav Numbrinäit

Teenus võimaldab valida, kas vaikimisi on telefoninumbri näitamine lubatud või keelatud. "Vaikimisi" tähendab seda, et kuni vastupidise valikuni toimib tehtud valik: vaikimisi lubatud valiku korral numbrit näidatakse, vaikimisi keelatud valiku korral numbrit ei näidata.

Juhitav numbrinäit on kasutatav alates liitumislepingu sõlmimisest, st teenust ei pea täiendavalt tellima. Teenusel pole kuu- ega kasutustasu.

Mobiil-ID

Mobiil-ID

Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus sinu nutiseadmes, millega saad e-keskkondadesse siseneda, makseid teha, lepinguid sõlmida, digitaalallkirja anda ja valimistel hääletada.

Vaatan lähemalt

eSIM

eSIM

Paljud uued nutiseadmed kasutavad tavapärase plastist SIM-kaardi asemel seadmesse sisseehitatud elektroonilist lahendust nimega eSIM. See töötab telefonides ja nutikellades sarnaselt füüsilise SIM-kaardiga, kuid selle kasutamisvõimalused on palju avaramad. Näiteks kui jagad oma nutitelefoni numbrit ja paketti eSIMiga nutikellaga, võid telefoni rahumeeli ka koju jätta, sest helistada ja internetti kasutada saad soovi korral otse randmelt.

Vaatan lähemalt

Kõned ja sõnumid

Kõnepost

Kõnepost

Kui sul ei ole võimalik sissetulevatele kõnedele vastata, saad need kõnepostkasti suunata.

Vaatan lähemalt

Kõnefilter

Kõnefilter

Kõnefiltri teenusega saad nii lubada kui keelata kindlate numbrite sissetulevad kõned ja sõnumid.

 • Säästab Sind tülikast suhtlusest keelates varjatud numbrilt ja mõnelt konkreetselt numbrilt saabuvad kõned ning SMS-id.
 • Aitab keskenduda ja lõõgastuda kui näiteks puhkuse ajal lubad kõned ainult kindlatelt numbritelt.
 • Soovi korral saad suunata kõned, millele Sa ei soovi vastata, kõneposti või teisele telefoninumbrile ilma et telefon üldse heliseks.
 • Kõnefilter on aktiivne 1 aasta.
Tellin teenuse

Sõbrakõned

Sõbrakõned

Enam ei jää ükski jutt rääkimata, sest Sõbrakõnedega saad kuni kuuele sõbrale vaid 1,60 euro eest kuus piiramatult helistada.

 • Räägi piiramatult 3 Telia mobiiltelefoni ja 3 Telia lauatelefoni numbriga
 • Kõned 0 €/min, kuutasu 1,62 €
 • Helistada saad nii tava- kui videokõne teel
Tellin teenuse

VoLTE ja VoWifi

VoLTE ja VoWifi

Kui sul on internetiga mobiilipakett ja vastavat tehnoloogiat toetav telefon, saad 4G-levialas ja wifi-võrkudes teha tavapärasest parema helikvaliteediga kõnesid.

Vaatan lähemalt

Koputus

Koputus

Koputusest on kasu siis, kui ootad olulist kõnet, kuid soovid ootamise ajal ka teisi kõnesid vastu võtta ja ise välja helistada.

Teenus on kasutatav alates liitumislepingu sõlmimisest, st koputust ei ole vaja täiendavalt tellida. Kuutasu ei ole.

Vahekõne

Vahekõne

Teenus on kasulik näiteks siis, kui pead jõudma mingis asjas kokkuleppele kahe inimesega korraga või midagi vahendama või erinevate osapooltega kooskõlastama. Kontrolli oma mobiiltelefoni kasutamisjuhendist, kas Sinu mobiiltelefon vahekõnet (Call Hold) võimaldab.

Käimasoleva kõne ajal vahekõne sooritamiseks vajuta 2, kõne alustamise klahv ning vajalik telefoninumber. Valimise lõpuks vajuta kõne alustamise klahvile. Käimasolev kõne jääb ootele.

Õnnestunud vahekõne järel on sul jätkamiseks alljärgnevad võimalused:

 • Kui soovid vahekõne lõpetada ja siirduda tagasi esialgse kõne juurde, vajuta 1 ja kõne alustamise klahv.
 • Kui soovid jätta toimuva vahekõne ootele ja siirduda esialgse kõne juurde, vajuta 2 ja kõne alustamise klahv. Sel juhul jääb vahekõne ootele. Nii saad pidevalt kõnede vahel lülituda, jättes ühe kõne samal ajal ootele.
 • Ootel oleva kõne lõpetamiseks vajuta 0 ja kõne alustamise klahv.
 • Kui vahekõneks valitud abonent ei vasta või on kinni, vajuta esialgse kõne juurde siirdumiseks 1 ja kõne alustamise klahv.

Kui teenuse kasutaja lõpetab kõne, katkevad automaatselt kõik kõned.

Vahekõne teenus on kasutatav alates liitumislepingu sõlmimisest, st seda pole vaja täiendavalt juurde tellida. Teenus on kuutasuta. Vahekõne eest maksab nende sooritaja ja arvestus toimub kahe eraldi kõne eest.

Konverentskõne

Konverentskõne

Teenus on kasulik siis, kui kõik osapooled peavad korraga vestluses osalema ning kuulma, mida teised osalised räägivad.

Konverentsis osalejad kuulevad iga 15 sekundi järel kõne taustal helisignaali, mis teatab konverentsis osalemisest.

Kõne suunamine

Kõne suunamine

Kõne suunamine võimaldab enda mobiiltelefonile saabuvaid kõnesid vastavalt seatud tingimustele automaatselt edasi suunata.

Tingimusteta suunamise korral suunduvad kõik sissetulevad kõned kohe sinu määratud numbrile. Suunamine toimib ka väljalülitatud mobiiltelefoni puhul, st sinu numbrile tulnud kõned suunduvad määratud numbrile edasi ka siis, kui lülitad oma mobiiltelefoni välja.

Tingimusteta suunamist on hea kasutada näiteks siis, kui mobiiltelefoni aku hakkab tühjaks saama. Suunates oma kõned mõnele teisele numbrile, saad oma numbrile sissetulevaid kõnesid jätkuvalt vastu võtta.

Tingimusteta suunamine on kasutatav alates liitumislepingu sõlmimisest, st teenusega ei pea eraldi liituma ja teenusel ei ole kuutasu.

Sõnumid

Sõnumid

Sõnumeid on kahte liiki: tekstipõhised (SMS) ja pildi- või videopõhised (MMS). SMS on kuni 160 tähemärgi pikkune lühisõnum, mis ei sisalda manuseid. Kui sõnum on pikem või kui lisada pilt, video, emotikon või veebilink, muutub see MMS-iks.

Vaatan lähemalt

Kõneteenusnumbrid

Kõneteenusnumbrid ja helistamise hinnad

Kõneteenusnumbritele helistamisel kehtivad fikseeritud tavahinnad:

 • Mobiiltelefonilt helistades on hind 0,2316 €/minut
 • Lauatelefonilt helistades on kõnealustustasu 0,0317 €, millele lisandub iga minuti eest 0,0226 €.
 • Eritariifiga kõneteenusnumbri 10 algussekundit on tavahinnaga ning eritariif lisandub 11-st kõnesekundist.

Välisriigist Eesti kõneteenusnumbritele helistada ei saa. Eestis viibiv välisriigi operaatori klient saab helistada Eesti kõneteenusnumbritele, kui tema koduoperaator võimaldab neile helistamist. Seejuures kehtib helistamisel koduoperaatori poolt kehtestatud hinnakiri. Kõik 800-ga algavad numbrid on Telia poolt rändluskliendile avatud.

Annetusnumbrid

Telias avatud annetusnumbrid ja helistamise hinnad

Reeglina on annetuse kõneteenusnumbritele helistamise 10 esimest sekundit tasuta. Annetuse summa suurune eritariif rakendub alates üheteistkümnendast kõnesekundist, ehk pärast seda, kui on esitatud annetust puudutav automaatteade.

NB! Erandiks on reaalajas meediakanalite vahendusel toimuvad annetuste kogumised, mille maksumusest teavitatakse tarbijat vahetult samas meediakanalis, kus annetuste kogumine läbi viiakse. Sellisel juhul rakendub eritariif juba esimesest sekundist.

Kliendi arvel kajastatakse ainult maksustatud kõne ja selle kestus ümardatult täissekunditeks.

Annetuste summad on käibemaksuvabad ja kantakse täies mahus üle annetusprojekti läbiviijale.

Lühiajalise kampaania puhul on annetusnumber aktiivne vaid kampaania kestvuse ajal ning pärast kampaania lõppu see number eemaldatakse aktiivsete annetusnumbrite loetelust.

SMS-teenusnumbrid

SMS-teenusnumbrid

Erinevate teenusepakkujate eritasuga SMS-teenusnumbrid.

Internet

Mahuvaba Internet

Mahuvaba Internet

Vajad ajutiselt rohkem internetimahtu? Telli 5 või 48 tunniks piiramatu mahuga mobiilne internet ning tee internetitoiminguid muretult.

Vaatan lähemalt

E-post GSMile

E-post GSM-ile

Teenus võimaldab mobiiltelefonil vastu võtta e-posti SMS-i vahendusel. Teenuse tellides saad endale Telia meiliserveris e-posti aadressi mobiilinumber@sms.telia.ee ja sellele aadressile saadetud e-kirjad jõuavad SMS-i kujul otse sinu mobiiltelefoni.

Teenuse registreerinuna võid endale valida Telia meiliserveris aadressi(d) järgmisel kujul:

 • telefoninumbrit sisaldav aadress: 3725xxxxxx@sms.telia.ee
 • kokkuleppeline aadress alias@sms.telia.ee, kus alias võib olla kokkulepitud tähtede/numbrite kombinatsioon (näiteks nimi)

NB! Kui valid kokkuleppelise aadressi, saab sinu mobiiltelefonile meile saata ka numbrilist aadressi kasutades.

Tellin teenuse

Staatiline IP

Staatiline IP

Staatiline IP on vajalik kindla IP-aadressiga internetiühenduse loomiseks. Näiteks ühenduse loomiseks valvekaameraga. Teenuse kuutasu on 6,40 € (koos km-ga).

Vaatan lähemalt

Piirangud

Saldopiirang

Saldopiirang

Saldopiiranguga hoiad oma mobiilikulud kontrolli all.

 • Määra piirsumma, millest rohkem sa ei soovi kuu jooksul kulutada.
 • Saadame sulle SMS-teavituse kui sinu kuulimiit on ületatud.
 • Piirame sinu teenuste kasutust, kuid soovi korral saad teenused taas aktiveerida.

NB! Välismaal olles saldopiirang ei rakendu. Piirsumma ületamisel saadetakse sulle selle kohta SMS-teavitus, kuid sideteenuste kasutus piiratakse alles koduvõrku saabudes.

Tellin teenuse

Eritasuliste kõnede piirang

Eritasuliste kõnede piirang

Väldi kalleid eritasulisi kõnesid, mille hinnad on suuremad kui su paketi tavakõned, Eritasuliste kõnede piiranguga.

Teenus piirab kõned:

 • 900-ga algavatele numbritele

 • kolme- kuni viiekohalistele kõneteenuse numbritele, millele helistamine on kallim kõneteenuse tavahinnast (0,2278 €/min)

 • Piirang ei laiene infonumbritele (1181, 1182, 1184, 1188)

Eritasuliste kõnede piirang kehtib ainult Eesti eritasulistele numbritele.

Tellin teenuse

Eritasuliste SMSide piirang

Eritasuliste SMS-ide piirang

Eritasuliste SMS-ide piirangu teenus võimaldab sul piirata sõnumite saatmise eritasulistele SMS-lühinumbritele.

Eritasulisteks loetakse ja piirangu gruppi kuuluvad SMS-lühinumbrid, millele sõnumite saatmise hind on kõrgem kui 0,23 €/SMS.

Lisateenus piirab sõnumite saatmise kõikidele piirangu gruppi kuuluvatele eritasulistele SMS-lühinumbritele. SMS-lühinumbri põhiselt piirangut määrata ei ole võimalik.

Tellin teenuse

Kõnepiirangud

Kõnepiirangud

Lisaks telefoni poolt pakutavatele piirangutele on Telia klientidel võimalik oma helistamisi kontrollida ja piirata ka kõnepiirangutega.

Piiranguid saad aktiveerida või lõpetada, kasutades selleks neljakohalist piiranguparooli, mis esialgu on 0000 (neli nulli).

Välismaa

Rändlusteenuse aktiveerimine

Rändlusteenuse aktiveerimine

Rändlusteenuse saad aktiveerida iseteeninduses.

Login iseteenindusse

Kasutuspõhine Internet Euroopa Liidus

Kasutuspõhine Internet Euroopa Liidus

Kui kasutad Euroopa Liidus tasulist internetti, siis piirame 1 GB täitumisel kasutust kulude kontrolli eesmärgil. Piirangu eemaldamiseks ja kasutuse jätkamiseks hinnaga 0,0022 €/MB saada SMS numbrile 9559 märksõnaga JATKA EU. Piirangut saad eemaldada ka iseteeninduses.

Login iseteenindusse

Kuutasuline Internet Euroopa Liidus

Kuutasuline Internet Euroopa Liidus

Teenust Kuutasuline Internet Euroopa Liidus saad hallata iseteeninduses.

Login iseteenindusse

Internet väljaspool Euroopa Liitu

Internet väljaspool Euroopa Liitu

Päevapakett

Rohkem kui 100 riigis väljaspool Euroopa Liitu kehtib vaikimisi Päevapakett, mis hoiab sinu päevased internetikulud kontrolli all. Vaata hindu sihtriikides

Nädalapakett

Kui viibid välisriigis kauem, soovitame tellida Nädalapaketi. Vaata hindu sihtriikides

Rändlusteavituste piirangud

Rändlusteavituste piirangud

Rändlusteavituste piiranguid saad hallata iseteeninduses.

Leia kiirelt

MultiSIM

MultiSIM teenus annab südamerahu, sest Samsungi ja Apple'i kellaga saad helistada ja internetti kasutada ka siis, kui telefon koju ununeb. Apple'i kelladele pakub teenust ekslusiivselt vaid Telia.

M2M

Kui vajad sideühendust oma kaamerale, tõkkepuule, terminalile või mõnele muule seadmele, mis kasutab masinatevahelist sidet, on sulle sobivaim M2M teenus.

Mobiil-ID

Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus sinu nutiseadmes, millega saad e-keskkondadesse siseneda, makseid teha, lepinguid sõlmida, digitaalallkirja anda ja valimistel hääletada.

ESIM

Uue põlvkonna nutitelefonidesse, -kelladesse ja arvutitesse sisseehitatud eSIM muudab mobiilsideteenuste kasutuselevõtu ja haldamise kiiremaks ja lihtsamaks.