MOBIIL-ID

Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus sinu nutiseadmes, millega saad e-keskkondadesse siseneda, makseid teha, lepinguid sõlmida, digitaalallkirja anda ja valimistel hääletada. Teenuse vormistamiseks broneeri esindusse aeg.

1 €/kuu

Põhiargumendid

  • Mobiilsed e-toimingud nii Eestis kui välismaal

  • Pole vaja kaardilugejat ega lisatarkvara

  • Riigilõivu maksame sinu eest ning uue SIMi saad meilt tasuta

Lisainfo

Teenusega liitumine

Lepingu Mobiil-ID teenuse kasutamiseks saad sõlmida ainult Telia esindustes. Esinduse mugavamaks külastamiseks broneeri endale aeg. Isikut tõendava dokumendina võta kaasa oma ID-kaart, digi-ID korral Eesti Vabariigi pass.

Sertifikaatide taotlemine

Pärast Mobiil-ID lepingu sõlmimist tuleb teenuse kasutamiseks taotleda ka Mobiil-ID sertifikaate. Selleks külasta veebipõhist taotluskeskkonda ning kasuta oma isiku tuvastamiseks ID-kaarti ning selle PIN1 ja PIN2 koodi.

MOBIIL-ID KASUTAJA MEELESPEA

  • Pea meeles, et sisestades oma mobiiltelefonis Mobiil-ID PIN1 või PIN2, nõustud e-teenuse sisuga, kinnitad tegevuse ja vastutad selle tagajärgede eest. Mobiil-ID-ga antud digiallkiri (st PIN2 sisestamine) on võrdne omakäelise allkirjaga.
  • Veendu alati enne PIN-koodi sisestamist, kas mobiiltelefoni saadetud kontrollkood vastab sellele, mida kuvab e-teenuse pakkuja. Kindlasti ei tohi sisestada PIN-koodi, kui sa ei ole soovinud logida e-teenusesse või kui sa pole soovinud anda digiallkirja.
  • Hoia Mobiil-ID PIN-koode mobiiltelefonist lahus, salajases ja turvalises kohas. Ära anna PIN-koode kellegi teise kätte.
  • Kui oled kaotanud mobiiltelefoni ja/või SIM-kaardi, teavita sellest esimesel võimalusel mobiilioperaatorit. Selleks helista mobiilioperaatori klienditoe numbril või pöördu lähimasse esindusse. Seejärel SIM-kaart suletakse ning peatatakse ka Mobiil-ID kasutamise võimalus.

Hea teada

Mobiil-ID teenuse hinnakiri

Lisatasude info

Eestis Mobiil-ID-ga tehinguid tehes lisatasusid ei kaasne. Välismaal lisandub iga Mobiil-ID tehingu kohta olenevalt toimingust kas 1 või 2 SMSi Eestisse saatmise hind vastavalt rändlusteenuste hinnakirjale. Kui sinu paketis on sõnumid nii Eestis kui Euroopa Liidu riikides tasuta, on ka teistes Euroopa Liidu riikides Mobiil-ID jaoks tarbitud SMS-id sinu jaoks tasuta.