NFC
NFC (Near Field Communication) on uudne ja jõudsalt arenev lähivälja kontaktivaba tehnoloogia kogu maailmas, mis võimaldab kasutada mobiiltelefoni hoopis uutmoodi ja laialdasemalt kui seni harjunud oleme.
NFC (Near Field Communication) on uudne ja jõudsalt arenev lähivälja kontaktivaba tehnoloogia kogu maailmas, mis võimaldab kasutada mobiiltelefoni hoopis uutmoodi ja laialdasemalt kui seni harjunud oleme.
NFC tehnoloogia (Near Field Communication) võimaldab lähiväljas teha kontaktivabasid autentimis- ja maksetoiminguid – tasuda teenuste ja toodete eest, saada infot, avada uksi, autoriseerida jpm. NFC abil ühendatatakse mobiilis olev moodul ja terminal kontaktivabalt 2-3 cm kauguselt raadiosidet kasutades.
NFC teeb igapäevaelu toimingud mugavaks ja lihtsaks, sest nutikas tehnoloogia võimaldab loobuda panga- ja kliendikaartidest, võtmetest, trükimaterjalidest jne. Kõike seda asendab NFC tarkvaraga mobiiltelefon, mille kasutamine on sarnane tavalise kaardimaksega.
NFC leiab kasutamist paljudes eluvaldkondades:
NFC kontaktivabadel toimingutel on kaks suunda: makselahendused ja NFC märgised ehk tag´id. Märgiste kasutamise võimalused on väga laialdased. Neid on võimalik programmeerida tegema mida iganes – alates visiitkaardiinfost ja telefoninumbrite salvestamisest kuni väravate ja uste avamiseni.
NFC teenuste kasutamiseks on vaja NFC-toega nutitelefoni. Maksetehingute teostamiseks on vaja täiendatud funktsionaalsusega SIM-kaarti, mis tagab kõrgeima turvalisuse..
NFC eelised:
Hea teada!
NFC tehnoloogia kasutamise võimaluste väljaselgitamiseks Sinu ettevõttes saada meile oma firma ja pakutavate teenuste kohta lühikirjeldus e-posti aadressile info@telia.ee. Tagame Sinu ettevõttele igakülgse abi uute lahenduste väljatöötamisel.
NFC (Near Field Communication) on standardite kogum nutitelefonide ning teiste elektroonikaseadmete (terminalide) vahel raadioühenduse võimaldamiseks lähiväljas. Ühenduse loomiseks viiakse seadmed teineteisest mõne sentimeetri kaugusele. NFC-mooduliga varustatud nutitelefonid oskavad ühendust luua ka passiivsete, ringantenni ning mälukiibiga varustatud NFC-märgistega.
Raadiosagedustuvastus (Radio Frequency Identification ehk RFID) on raadiolaineid kasutav tehnoloogia esemete (ka elusolendite) märgistamiseks ja nende automaatseks jälgimiseks. RFID tehnoloogia kuulub Auto-ID (Automatic Identification) ehk automaatsete identifitseerimise süsteemide kategooriasse, mis võimaldab objektide automaatset tuvastamist ilma selleks inimese kaasabi nõudmata. NFC on RFID tooteperesse kuuluv juhtmevaba lähivälja raadiosidetehnoloogia, mis töötab sagedusalas 13,56 MHz ja tagab seadmetevahelise turvalise sidekanali levialas 0 – 4 cm. NFC standard on sätestatud RFID tehnoloogia alamstandardina eelkõige just turvaliste mobiilsete teenuste loomiseks ja osutamiseks.
NFC puhul on tegemist miniatuursete luup-antennidega, kus üks on telefonis ja teine mõnes muus telefoniga ühilduvas ja suhtlevas seadmes või NFC-märgises. Luup-antennide omavaheline suhteliselt täpne orienteeritus tagab seadmetevahelise turvalise sidekanali moodustamise.
2003. aastal võeti vastu ja kinnitati NFC standard. 2004. aastal loodi NFC standardil põhinevate teenuste arendamiseks ja propageerimiseks rahvusvaheline NFC Forum asutajaliikmete Nokia, Philips ja SONY poolt. Täna on NFC Forum'il 170 liiget, teiste hulgas tuntud brändid nagu MasterCard, Visa, PayPal, Google, Microsoft, Intel, Texas Instruments, NEC, Samsung, Ericsson, Sony, LG, Docomo, GSMA jpt.
2007. aastal tuli müügile esimene NFC-telefon NOKIA 6131.
Peamised infolingid:
NFC abil ühendatakse SIM-kaardile paigaldatud rakendus ja makseterminal kontaktivabalt 2-3 cm kauguselt raadiosidet kasutades.
NFC-toega telefoni leidmiseks e-poest vali omaduseks „NFC".
Hea teada!
NFC turvaliste toimingute tagamiseks jälgi, et telefon omaks kindlasti ka MasterCard või VISA sertifikaati. Vaata siit
NFC-märgis on miniatuurse antenniga varustatud mälukiip, millele salvestatud informatsiooni on võimalik lugeda NFC-lugeja või NFC-telefoniga. NFC-märgiste kuju ja suurus on varieeruv ning neid võib lisada kleebistele, võtmehoidjatele, käepaeltele jne. Märgiste kasutusvõimalused on väga laialdased.
Sellega saad märgisele salvestada soovitud toimingu, mida telefon märgist puudutades teeb.
Ühe puudutusega märgisel võid teha näiteks järgmisi toiminguid:
Autos: lülita sisse Bluetooth (käed vabad süsteem), käivita navigatsiooni rakendus ja lemmik muusika
Öökapil: vaigista telefoni helin, seadista hommikune äratus ja lülita telefon säästureziimi
Kodus: käivita WiFi ja ühendu koduvõrku, luba külalistel kasutada Sinu WiFi võrku ilma salasõnata
Veel võimalusi:
Ettevõtted, kes soovivad oma kujundusega märgiseid, saavad neid tellida Telia koostööpartnerilt Hansaprint
Teenuse kasutamiseks on vaja: