KÕNED 4G-VÕRGUS

Selleks, et sinu kõnekvaliteet oleks veelgi parem, on võimalik nüüd helistada ka 4G- ehk LTE-võrgus. Selliseid kõnesid nimetatakse VoLTE kõnedeks.

  • Senisest kuni 3 korda kiirem kõnealustus helistades teisele VoLTE telefonile.
  • Tasuta ja automaatne teenusega liitumine.
  • 4G andmeside kiirus säilib nutiseadmes ka kõne ajal.

VoLTE kõnesid saavad teha uusima tootja tarkvaraga VoLTE toega telefonide kasutajad, seadmete valik täieneb pidevalt. VoLTE kõnede kasutamise eelduseks on ka 4G internetiga pakett.


custom image alt

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S8+ on enamat kui nutitelefon. 6,2-tolline AMOLED ekraan on kirjas ja loodud elamusteks.

custom image alt

Huawei P10 Plus

Huawei P10 Plus

Kombinatsioon rikkalikest ekraanivärvidest ja elegantse disainiga välimusest, muudab selle Huawei 5,5-tollise ekraaniga mobiiltelefoni tõeliselt ihaldatavaks kaaslaseks elamuste nautimisel või kiirete tööasjade ajamisel.

custom image alt

Sony Xperia XZ Premium

Sony Xperia XZ Premium

Elavate värvide ning kirka 5,5-tollise ekraaniga telefon sobib suurepäraselt nii rikkalike elamuste nautimiseks kui tööasjade ajamiseks.

Vaatan kõiki Volte toega tooteid

Korduma kippuvad küsimused


4G kõne ehk VoLTE (Voice Over LTE) toimub tavapärase 2G- või 3G-võrgu asemel 4G- ehk LTE-võrgus nii, et häälkõne muudetakse internetiliikluseks. Kui 4G levitugevus ei ole parajasti kõne tehtavas piirkonnas piisav või kui liigud 4G leviulatusest välja, läheb kõne katkematult üle 2G- või 3G-võrku.

Kiirem kõne ühendamine ja parem kõnekvaliteet

Tehes kõnesid VoLTE telefoniga ning ilma VoLTE teenuseta, kasutab sinu telefon 3G- või 2G-võrku ja kõne alustamine võtab aega 5-7 sekundit. Võttes kasutusele ka VoLTE teenuse, saab sinu telefon ühenduse peaaegu kohe, võimaldades säästa nii sinu telefoni akut kui sinu väärtuslikku aega. Samuti on VoLTE tunduvalt parema kvaliteediga.

Lisaks saad VoLTE ajal erinevalt praegusest edasi kasutada kiiret 4G internetti, näiteks jagada oma telefoni internetti läbi Hotspot-i teiste seadmetega. Samuti loob uus tehnoloogia tulevikus eeldusi kõne kõrval erinevate uute lisateenuste pakkumiseks nagu kõne salvestus, intelligentne numbrinäit, olekuinfo, kiirsõnumid jm.

VoLTE kõnesid maksustame sama hinna alusel nagu tavakõnesidki. See tähendab, mingeid täiendavaid tasusid sinu arvele juurde ei tule.

VoLTE kasutamiseks on sul vaja 4G kõne ehk VoLTE toega telefoni, millel on uusim tootja tarkvara. Samuti peab olema võimaldatud 4G andmeside. Teenuse aktiveeritakse automaatselt, selle kohta saadetakse ka SMS-teavitus. Teenuse kasutamiseks ei ole vaja mingit eraldi äppi.

Eeldusel, et telefonis on uusim tootja tarkvara ja Teil on tellitud 4G andmesidepakett, saate VoLTE kõnesid kasutada nende telefonidega:

VoLTE toimib vaid 4G toega nutitelefonidega.

4G kõne ehk VoLTE teenust kasutades tuleb silmas pidada, et kaasnevad muudatused rändlusteenuse ja mõnede telefonilt juhitavate teenuste kasutuses.

Samsung Galaxy S7 / S7 EDGE ning Microsoft Lumia 950 ja 950XL: kui oled aktiveerinud VoLTE, toimib kõnede suunamine nii koduvõrgus kui ka rändluses.
Kui oled aktiveerinud VoLTE teenuse, aga kasutad telefoni, mis teenust ei toeta, pead kõnede vahetu suunamise aktiveerimiseks helistama numbrile 6119925 (eesti keelne menüü) või 6119926 (vene keelne menüü). Suunamiste aktiveerimine telefonist, mis 4G kõnesid ei toeta, ei tööta.

Hallo internetikõned koos VoLTE teenusega ei toimi. Kui oled internetikõnede aktiivne kasutaja, soovitame VoLTE teenust mitte aktiveerida.

Teenuste kasutamisele saab piiranguid määrata nii mobiilioperaator kui ka sina ise. Operaatori poolt määratud piirangud toimivad nii koduvõrgus kui ka rändluses. VoLTE teenust kasutades ei rakendu välisriigis teenuseid kasutades piirangud, mille oled ise telefonist aktiveerinud.

Kõnepiirangutega saad tutvuda siin.

Samuti ei saa piiranguid aktiveerida telefonilt, mis ei toeta VoLTE kõnesid.

  • Väljuvate kõnede piirang (kood 33)
  • Rahvusvaheliste kõnede piirang (lubatud asukohamaa, kood 331
  • Rahvusv. kõnede piirang välismaal (lubatud asukohamaa + Eesti, kood 332)

Kui kasutad koos VoLTE teenusega TwinSIMi ja põhinumbri väljuvad kõned on piiratud (nt saldopiirangu teenusega), siis kõnedele vastamiseks veendu, et kõned oleksid suunatud põhinumbrile.

VoLTE ja Kaksiknumbri kasutamisel ei tööta Kaksiknumbri faksi ja datakõne teenused.

Samsung Galaxy S7 / S7 EDGE telefonid: VoLTE on võimaldatud tarkvara versioonidega G930FXXU1DQB7 / G930FSEB1DQB2 / G930FXXU1DQB3 ja G935FXXU1DQB7 / G935FSEB1DQB2 / G935FXXU1DQB3 Tarkvaraversiooni kontroll käib: Settings – About device – Software info – Baseband versioon. Kui telefoni tarkvara toetab VoLTE-t ja ka VoLTE teenus on aktiveeritud, siis ilmub ekraanile vastav VoLTE ikoon. Kõne ajal jääb kasutatavaks võrguks 4G.

Microsoft Lumia telefonid: Selleks vaata telefoni menüüs Sätted > Tava- ja raadiovõrk > Mobiilside ja SIM-kaart > SIM-kaardi sätted > Täiustatud 4G LTE teenused – IMS-i registreerimine. Kui selline menüü valik on olemas, siis telefon toetab VoLTE-t.

Kui oled VoLTE teenuse tellinud, siis Täiustatud 4G LTE teenused - IMS-i registreerimine peab olema "Sees". Peale seda peab ilmuma samale lehele info IMS-i olek: registreeritud. Kui sul on VoLTE teenus tellitud ja telefonis aktiveeritud, aga IMS-i olek on endiselt registreerimata, siis tee telefonile restart ja vaata uuesti.