Tehnilise valmiduse loomine

Telia kaubamärgi all pakutavate teenustega liitumiseks on tarvis luua selleks tehniline valmidus.

Kui oled maaomanik, projekteerija või ehitaja ning soovid arendataval kinnistul Telia võrguga liituda, siis uuri, ega pole piirkonnas juba tehniline valmidus loodud ning aadressile ühekordne tehnilise valmiduse loomise tasu (TVL tasu) kehtestatud.

TVL tasu sisaldab:

  • Sidevõrguga liitumisvalmiduse loomist kuni krundi piirini;
  • kaabli varu krundi piiril, et oleks võimalik vedada kaabel ka majja.

Teenuse hind

TVL tasumist on võimalik ajatada intressivaba maksegraafikuga kuni 12 kuuks.

TVL tasu ei sisalda:

  • Seadmete (digiboks, DSL modem või ruuter) maksumust;
  • Krundil tehtavate kaevamistööde, kaabli paigaldamise ja majasiseste kaabeldustööde maksumust

Anname sulle nõu krundil tehtavate kaevamistööde ja majasiseste kaabeldustööde osas

Esita meile soovitud teenuste tellimus! Meie spetsialist võtab 2 tööpäeva jooksul sinuga ühendust ning annab vajalikud juhised edasisteks tegevusteks.

Uusarenduste võrguehitusprotsess

Uusarenduste võrguehitusprotsessi puhul on kaks valikut - kas ehitada ise või tellida liitumiseks vajalikud tööd Telialt.

Ehitan ise

Kui oled maaomanik, projekteerija või ehitaja ning soovid arendataval kinnistul Telia võrguga liituda või olemasolevaid sideehitisi ümber paigutada.

Tööde tellimine vastavalt tehnilistele tingimustele

Tehniliste tingimuste abil saab sinu projekteerimispartner vastavalt tehnovõrkudele kehtestatud paigaldusnormidele ja -nõuetele sidetaristu projekteerida.

Ehitus

  • Kui geodeetilised uuringud, detailplaneering ja ehitusprojekt on valmis ja Ehitajate portaalis kooskõlastatud, saad valida Telia volitatud koostööpartnerite seast projekti teostava sideehitusettevõtte.
  • Hoone sisevõrgu ehitusel tuleb lähtuda vastavast juhendist, soovi korral võid selle töö samuti mõnelt meie koostööpartnerilt tellida.
  • Sideehitise järelvalvega tegeleb Telia. See hõlmab sideehitise kaitsevööndis tegutsemiseks vajalike lubade väljastamist, vastaval alal tehtavate tööde järelevalvet ning sideehitise paiknemise kindlakstegemist looduses.

Kontroll

  • Tööloa taotluse käigus väljastatakse ehitajale Ehitajate portaalis Telia järelvalve (Boftel OÜ) poolt töökood, mille abil saad Telia iseteenindusse sisseloginuna Ehitajate portaali dokumentatsiooni laadida.
  • Tutvu dokumentatsiooni edastamise juhendiga. Kui dokumentatsioon on kontrollitud ja vastu võetud ning hoone sidevõrk valmis, saad avatud võrgule Telia teenuseid tellida.

Tellin liitumiseks vajalikud tööd Telialt

Kui Telia kaabel ei jõua sinu kinnistuni või sul ei ole võimalik enda kinnistul Telia kaabliga liituda.

Pakkumine

Küsi meilt automaatset indikatiivset pakkumist. Kui selle suurusjärk sobib ning oled esialgse pakkumise kinnitanud, teeb sinu piirkonna võrguarengu insener sulle juba täpsema pakkumise.

Kinnitamine

Kui täpne pakkumine on digitaalselt allkirjastatud, hakkab Telia töid teostama.

Teenuste tellimine

Pärast tööde teostamist, dokumenteerimist ja kirjeldamist saad Telialt teenuseid tellida.