Uudis: VoLTE mobiilikõned liiguvad Eestis massidesse

Telia poolt eelmise aasta suvel turule toodud 4G ehk VoLTE kõnesid kasutab Eestis järjest rohkem inimesi.

Telia hakkas esimesena Baltimaades ja ühe esimese Põhjamaade operaatorina pakkuma VoLTE-t ehk kõnesid 4G võrgus juba 2016. aasta juulis. Kui seni oli teenus kättesaadav vaid valitud Microsoft Lumia mudelitele, siis märtsis laienes 4G võrgu kõnede võimekus ka Android tarkvaraga telefonidele – lisandusid Samsung Galaxy S-seeria mudelid S7 ja S7 EDGE. See nimekiri saab lähiajal lisa nii Samsungi kui teiste tootjate mudelite näol.

Lisaks uutele VoLTE-toega telefonidele kaasnes uuendus 4G kõneteenuse kasutuselevõtus – kui varem pidi kasutaja teenuse ise tellima, siis nüüd piisab vaid uuendatud tarkvaraga VoLTE-toega telefonist ning tellitud 4G andmesidepaketist. Kui need eeldused on täidetud, aktiveerub 4G võrgu kõneteenus automaatselt.

„See võimaldab uue põlvkonna mobiilikõne kiiret ja massilist kasutuselevõttu. Prognoosime juba lähikuudel Telia 4G võrgu kõneteenuse kasutajate arvu kasvamist üle paarikümne tuhande,“ ütles Telia Eesti internetilahenduste ja kõneside osakonna teenuste juht Silver Kurrikoff.

Tema kinnitusel on täna Telia klientide seas VoLTE teenuse kasutajaid juba üle 2400 ning see arv kasvab pidevalt.

VoLTE tagab tunduvalt kvaliteetsema heli telefonikõnedele, samuti peaaegu kohese ühenduse loomise numbri valikul. Aktiivseid mobiiliga netikasutajaid rõõmustab kindlasti ka see, et kõne korral ei vaheta telefon andmesideühendust 3G peale. Tulevikus võimaldab VoLTE hakata pakkuma mitmeid kasulikke lisateenuseid, mis näiteks fiksvõrgus juba valdavaks saanud internetikõneteenusega ammu pakutakse – nt helistaja nimenäit ettevõtte kesksest kontaktiraamatust, kõnede salvestamine jne.

Loomulikult jäävad VoLTE kõrval endiselt kasutusse ka Telia 2G ja 3G teenused, et tagada kõneside võimekus ka vanemate telefonide kasutajatele. Samuti saavad VoLTE kasutajad rääkida 2G ja 3G võrkudes, juhul kui 4G võrgu levitugevus pole piisav - kui klient liigub 4G leviulatusest välja, läheb VoLTE puhul tema kõne katkematult üle 2G või 3G võrku.

VoLTE teenuse kohta leiab lisainfot siin: https://www.telia.ee/era/koned/mobiiltelefoniga/volte

Tutvun teiste uudistega