Projektide kooskõlastamine


Teenus hõlmab geodeetiliste uurimistööde, detailplaneeringute ja ehitusprojektide (sh lammutus, kaablipaigaldus jne) kooskõlastamist.

Telia Eesti AS (edaspidi Telia) lähtub projekti kooskõlastamisel "Ehitusgeodeetiliste uurimistööde tegemise korrast" ning planeerimis- ja ehitusseadustest.


Teenuse hinnad

E-teeninduses:
projekti kooskõlastamine, pindalaga kuni 1 ha 28 €/tk
projekti kooskõlastamine, pindalaga alates 1 ha 70 €/tk
Paberkandjal:
paberkandjal projekti kooskõlastamine 80 €/tk

*Hinnad sisaldavad käibemaksu.


EHITAJATE PORTAAL

Tehniliste tingimuste taotluse lisamiseks ja projekti taotluse kooskõlastamiseks logi sisse Ehitajate portaali.


Taotle projekti kooskõlastamist logides Ehitajate portaali kas läbi internetipanga, oma ID-kaardi või Mobiil-ID-ga.

Vali portaalist "Projekti kooskõlastamine". Avanevast aknast näed varasemalt tellitud projekte ning nende menetlemise seisu.

Eraldi kuvatakse projektid, mis on kas ettevalmistamisel või juba kooskõlastatud. Kooskõlastus väljastatakse 10 tööpäeva jooksul.

Teenuse osutamise eelduseks on Telia Eesti AS-ga sõlmitud kliendileping. Kliendilepingu sõlmimise juhend asub siin.

Uue taotluse lisamisel Ehitajate portaali vali esmalt viitenumber, millelt toimub arveldamine. Kui arveldamine toimub juriidilise isiku volitusega, tuleb viitenumber kooskõlastada ka oma ettevõtte raamatupidamisega. Nii veendud, et kulud kantakse õigele kontole.

Määra kohe, kas projekt on seotud siderajatise ehitamisega või mitte, kuna hiljem pole seda võimalik muuta.

Mitte- siderajatise puhul tuleb täita:

  • projekti number;
  • projekti kuupäev (formaadis PP.KK.AAAA);
  • projekti tüüp (alusplaan või tööprojekt);
  • alusplaani kooskõlastuse kood (juhul kui projekti tüüp on tööprojekt ja alusplaan on juba eelnevalt kooskõlastatud);
  • projekti kooskõlastus e-kirjaga (kui antud valik on tehtud, saab klient oma e-postile projekti kooskõlastamisest või taotluse tagasilükkamisel täiendamise kohase teate);
  • asukoha määramine;
  • selgitus kavandatava ehitustegevuse kohta.

Siderajatise projekti kooskõlastamise taotlusel tuleb täita eelnevale lisaks veel alljärgnevad väljad:

  • eelnevalt meie juures koostatud tehniliste tingimuste number,
  • tellija andmed,
  • kontaktandmed,
  • projekti koostanud ettevõte,
  • MTRi kood,
  • projekti koostanud spetsialisti andmed,
  • saatekirja koostaja andmed.

Dokumentide lisamine taotlusele
Siderajatiste projektide puhul on kohustuslik lisada järgnevad dokumendid:

  • projekti seletuskiri,
  • projektjoonis.

Mittesiderajatiste projektide kooskõlastamisel on kohustuslik lisada üks dokument (alusplaan, skeem vms). Enne järgmist loetelu lisada: "Võimalikud taotlusele lisatavad dokumentide liigid":

  • projektjoonis;
  • alusplaan M1:500;
  • projekti seletuskiri;
  • materjalide spetsifikatsioon;
  • töödemahud;
  • skeemid;
  • katastriüksuse piirid;
  • lepingud, lisad, dokumendid;
  • alusplaan M1:2000;
  • põhikaardi lehed.

Kui oled sisestanud vajalikud dokumendid, näed lehel oma taotluse andmeid. Vajadusel saad antud lehelt vaadata, lisada ja eemaldada dokumente ning muuta varasemalt sisestatud taotlusi. Saada lõplikult sisestatud taotlus meile. Edastatud projekte saad küll vaadata, ent muuta neid enam ei saa.

Kui puudub e-teeninduse kasutamise võimalus võid täita taotluse vormi ning saata see vastava piirkonna projektide kooskõlastajale. Väljaspool e-teenindust saadetud taotluste menetlemine on ajamahukam ning eeldab andmete digitaliseerimist, mistõttu on nende läbivaatamise hind ka kallim (rakendatakse paberkandjal taotluse hinda). Projektide kooskõlastajalt saab abi tekkivate küsimuste puhul.

Linn/maakond Kooskõlastaja Aadress Telefon E-post Vastuvõtuaeg
TALLINNA PIIRKOND
Tallinn Marina Prigask Sõle 14, Tallinn 640 2421 marina.prigask@telia.ee eelneval kokkuleppel
PÕHJA PIIRKOND
Harjumaa Arvo Sepp Sõle 14, Tallinn 640 2650 arvo.sepp@telia.ee eelneval kokkuleppel
Harjumaa Kalle Teldre Sõle 14, Tallinn 640 2652 kalle.teldre@telia.ee eelneval kokkuleppel
Raplamaa Ervin Rinaldo Paju 3, Rapla 489 4200 ervin.rinaldo@telia.ee eelneval kokkuleppel
Järvamaa Alvar Kluust Pärnu 67, Paide 385 0641 alvar.kluust@telia.ee eelneval kokkuleppel
LÄÄNE PIIRKOND
Pärnumaa Hans Sild Rüütli 5, Pärnu 447 0650 hans.sild@telia.ee E-R 8.00-11.00 (eelneval kokkuleppel)
Viljandimaa Remo Toodo Leola 47, Viljandi 434 9301 remo.toodo@telia.ee Jooksvalt
Saaremaa Bruno Jantra Komandandi 6, Kuressaare 453 8003 bruno.jantra@telia.ee E–R 10.00–12.00
Läänemaa ja Hiiumaa Vello Leega Tamme 21a, Haapsalu 473 3337 vello.leega@telia.ee Jooksvalt
VIRUMAA PIIRKOND
Jõhvi Emil Villemson Tartu põik 2/5, Jõhvi 337 8286 emil.villemson@telia.ee Jooksvalt
Narva Andrei Kudrjašov Hariduse 18, Narva 356 1803 andrei.kudrjasov@telia.ee Jooksvalt
Sillamäe Sergei Malikov II Tartu põik 5, Jõhvi 392 4022 sergei.malikov@telia.ee Jooksvalt
Rakvere Raimond Pihlak Kreutzwaldi 5c, Rakvere 322 3199 Raimond.Pihlak@telia.ee@telia.ee Jooksvalt
LÕUNA PIIRKOND
Tartumaa Kaino Ütt-Ütti Tähe 104a, Tartu 735 8621 kaino.ytt-ytti@telia.ee Jooksvalt
Tartumaa Aleks Kask Tähe 104a, Tartu 735 8610 aleks.kask@telia.ee Jooksvalt
Jõgevamaa Andres Oja Õuna küla, Jõgeva vald 776 0001 andres.oja@telia.ee Jooksvalt
Jõgevamaa Margus Kukk Õuna küla, Jõgeva vald 776 0123 margus.kukk@telia.ee Jooksvalt
Põlvamaa Helmut Hirsik J.Käisi, Põlva 799 4410 helmut.hirsik@telia.ee Jooksvalt
Võrumaa Kalle Kõiv Vilja 14, Võru 735 8500 kalle.koiv@telia.ee Jooksvalt
Valgamaa Tarmo Täht Vabaduse 26, Valga 766 1153 tarmo.taht@telia.ee Jooksvalt