Telia kliendid saavad esimeste seas maailmas kasutada Apple Watchi ka rändluses

Telia MultiSIM teenuse kliendid saavad alates oktoobri lõpust kasutada oma Apple Watchi täisfunktsionaalsust (sh kõned ja internet) ka mitmetes välisriikides, kus Telia pakub 4G kõneside ehk VoLTE rändlust.

Nimelt hakkas Apple oktoobri lõpus pakkuma oma nutitelefonidele ja -kelladele tarkavarauuendust, mis võimaldab kasutada Apple Watchi ka rändluses viibides.

Telia Eesti on seejuures üks esimesi mobiilioperaatoreid maailmas, kelle kliendid saavad tänu MultiSIM teenusele Apple Watchi täisfunktsionaalsust rändluses kasutada. Selline võimalus avanes esimese hooga vaid ca paarikümnele operaatorile. Ühtlasi on Telia ainus Eesti mobiilioperaator, kes Apple Watchile oma MultiSIM teenusega rändluse võimalust pakub.

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on Telia avanud oktoobri lõpu seisuga oma VoLTE rändluse toe üheksas riigis: Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Norras, Taanis, Kreekas, USA-s ja Kanadas.

„Kõigis nendes riikides saavad meie kliendid kasutada Apple Watch nutikella täpselt sama moodi nagu Eestis ehk kellaga saab helistada, vastu võtta kõnesid ning kasutada mobiilset internetti. Lisaks on Telial VoLTE rändluse testimine käimas veel mitmes riigis, seega laieneb lähemas tulevikus ka nende riikide nimekiri, kus meie kliendid saavad Apple Watchi täisfunktsionaalsust rändluses kasutada,“ ütles Viilmann.

Enne reisile minekut saavad kliendid Telia veebilehel ka kontrollida, kas reisi sihtriigis on VoLTE rändluse teenus toetatud. Riikides, kus on VoLTE rändluse tugi olemas, kuvatakse seda infot välisoperaatori Kõnede ja sõnumite alajaotuses („Võrgutüübi“ juures peab olema tähistus „VoLTE“).

Selleks, et Telia klient saaks oma Apple Watchiga ka rändluses viibides kasutada mobiilikõnesid ja mobiilset internetti, peab olema täidetud kaks tingimust:

  • kliendil on aktiveeritud Telia MultiSIM teenus;
  • kliendi nutikellas ja nutitelefonis on kasutusele võetud uusim iOS-i tarkavaraversioon.

Apple Watch kellades peab selle tarbeks kasutusele võtma tarkvaraversiooni watchOS 9.1. Kõnealust tarkvaraversiooni saab kasutada alates Apple Watch Series 5 kellades. iPhone nutitelefonis peab aga kasutusel olema tarkvaraversioon alates iOS 16.1 (kasutatav alates iPhone 8 seeria mudelites).

Küll peab Apple Watchi kasutaja arvestama sellega, et näiteks Euroopas ja Põhja-Ameerikas müüdavad kellad toimivad veidi erinevatel sagedustel. See võib tähendada, et USA-st soetatud kell ei pruugi tõrgeteta toimida Euroopas ja vastupidi.

Telia MultiSIM teenusega saab klient oma nutitelefonis ja eSIM toega nutikellas kasutada ühte ja sama mobiilinumbrit. MultiSIM teenus võimaldab ühendada nutikella mobiilside võrku, mis tähendab, et kell ja nutitelefon ei pea olema erinevate funktsionaalsuste kasutamiseks lähestikku ning kellaga saab teha kõnesid, kõnesid vastu võtta ja kasutada mobiilset internetti. Seejuures kasutavad nii kell kui telefon ühte ja sama mobiilipaketti ja selles sisalduvat andmemahtu.

Telia MultiSIM teenusega saab lähemalt tutvuda ettevõtte veebilehel.

Tutvun teiste uudistega