Telia Eesti toob Sigfox tehnoloogiaga asjade interneti lähemale

Telia Eesti AS ning Connected Baltics OÜ allkirjastasid 27. märtsil lepingu, millega sai Telia esimesena Eestis õiguse kasutada Sigfox tehnoloogiat. Sigfox tehnoloogia abil saab ühendada internetis tuhandeid seadmeid ja andureid ning sellega saab asjade interneti ehk IoT võimalused Telia klientidele lähemale tuua.

Telia koostöö Sigfox võrguettevõttega Connected Baltics OÜ võimaldab Telial hakata SigFoxi IoT kommunikatsioonitehnoloogiat kasutama Telia poolt loodavates IoT kliendilahendustes.

„Meie eesmärgiks Telias on seista kliendile parimate lahenduste eest ning Sigfox tehnoloogia annab meile nende lahenduste koostamiseks ühe tööriista juurde. Sigfox tehnoloogia on raadioside tehnoloogia, mis võimaldab edastada väga väikesi andmehulkasid, näiteks üksikuid kilobaitisid. See on maht, mis on piisav mõnedes IoT lahendustes. Sigfox tehnoloogia eelis on see, et selle energiatarve on väike ja sellega kasutatavad sensorid töötavad akudega väga kaua, kuni 10 aastat,“ ütles Telia IoT valdkonna juht Toomas Kärner.

„Toon Sigfoxi IoT tehnoloogia kasutusvaldkonnast vaid ühe näite. Oleme harjunud, et elektrinäite edastatakse automaatselt. Ka veenäitude edastamise saaks automatiseerida. Kuna veemõõdikud ei tarbi elektrit, siis need saaks Sigfoxi akudega varustatud sensoritega panna automaatselt üle interneti näite teatama. Tegelikult on kohti, kus antud tehnoloogiat kasutada, väga palju. Telias töötame selle nimel, et arendada välja meie klientidele kõige vajalikumad ja paremad lahendused. Paremate lahenduste loomiseks kasutame väga erinevaid tehnoloogiaid, Sigfoxi madala energiatarbega laivõrgu tehnoloogia kõrval kasutame ka nii kiireid ühendustehnoloogiaid (fiiberoptika ja erinevad DSL tehnoloogiad) ja mobiilseid ühendusi (2G, 3G, 4G). Loodame, et juba mõne aja pärast saame rääkida uuendustest, mida IoT valdkonnas saame kliendile pakkuda.“

Connected Baltics OÜ on Eesti esimene asjade interneti ehk IoT võrgu operaator ja maailma juhtiva LPWA IoT tehnoloogia tootja SIGFOX Network Operator ainuesindaja Eestis. Sigfox tehnoloogia abil saab energiasäästlikul ja kulutõhusal viisil internetti ühendada miljonid nutiseadmed üle terve maailma.

Tutvun teiste uudistega