Vaata, kui palju rajati 2018. aastal maakondades kiiret internetivõrku

2018. aastal sai kiire internetiühenduse 50 000 Eesti kodu, sel aastal jõuab ülikiire netiühendus enam kui 40 000 koduni, selgub Telia interneti püsivõrgu uuendamise programmi kokkuvõtetest ja plaanidest.

Telia kaasajastas 2018. aastal oma interneti püsivõrku kõigis maakondades. Kõige enam arendusi toimus Tallinnas ja Harjumaal, Tartumaal, Pärnumaal ning Viljandimaal. Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kalle Arula sõnul ehitas ja uuendas ettevõte eelmisel aastal oma püsivõrke enam kui 200 piirkonnas, mis hõlmab nii linnu, alevikke kui külasid.

„Suurimad tööde mahud leidsid aset Tallinnas, Harju-, Pärnu- ja Tartumaal, kus viidi ellu arendusobjekte kümnetes eri piirkondades ning kus tuhandete klientideni viidi vähemalt 100 Mbit/s internetiühendused. Piirkondadena saab siin välja tuua Pirita ja Nõmme linnaosad Tallinnas, Viimsi ja Rae vallad Harjumaal, Ihaste linnaosa Tartus jpt,“ ütles Arula.

Tema sõnul vajab eraldi tunnustamist Telia ehituspartnerite ring, kes oli kordades kasvanud tööde mahuks hästi ettevalmistunud ja sai oma ülesannetega edukalt hakkama.

2019. aastal on Telial plaanis internetivõrgu uuendamist jätkata sarnases tempos ning kavas on ehitada uut ja kaasajastada olemasolevat võrku enam kui 41 000 majapidamise jaoks. Tänavused mahukaimad arendused toimuvad Tallinnas, Harjumaal, Tartu linnas ja maakonnas, Pärnus, Paides ja Viljandis. Täpsemat infot arenduste kohta saab kontrollida pidevalt uuenevalt Telia Tulevikuinterneti veebilehelt.

Lisaks teeb Telia koostööd nii Elektrilevi kui ka teiste juurdepääsu taristut rajavate ettevõtetega. „Soovime, et kõik Eesti majapidamised saaksid lähiaastatel nende tänaseid ja homseid vajadusi rahuldava internetiühenduse,“ lisas Arula.

Kokku investeerib Telia vahemikus 2017-2020 enam kui 50 miljonit eurot nii olemasolevate internetiühenduste moderniseerimiseks kui uute ühenduste rajamiseks.

Telia eesmärk on pakkuda aastaks 2020 kõigile oma interneti püsivõrgu klientidele enam kui 100Mbit/s kiirusega internetti.

Tutvun teiste uudistega