Uus trend: nutikella kasutatakse üha enam telefoni asendajana

Eestis kogub vaikselt tuure uus ja põnev trend, kus üha enam inimesi naudib võimalust jätta oma telefon koju ning kasutada vabal ajal telefoni erinevaid funktsioone hoopis nutikellas.

Telia Eesti kaubamüügi valdkonna juhi Laura Kuusiku kinnitusel on viimase aastaga tuhanded inimesed kasutusele võtnud MultiSIM teenuse, mis võimaldab nutikella kasutada nii helistamiseks kui interneti tarbimiseks isegi siis kui telefoni parasjagu kaasas pole.

Nimelt on mitmed Apple Watch ja Samsung Galaxy Watch mudelid varustatud elektroonilise SIM-kaardi ehk eSIM-iga ning sellistes seadmetes saabki kasutusele võtta MultiSIM teenuse. See omakorda võimaldab kliendil kasutada oma mobiilipaketis sisalduvat kõne-, sõnumi- ja mobiilse interneti mahtu ka nutikellas. Nutikella ühendus toimib MultiSIM teenuse puhul üle mobiilsidevõrgu (mitte üle Bluetooth-ühenduse) ning tänu sellele ei pea kell kõnede tegemiseks ja interneti tarbimiseks telefoni läheduses asuma.

„Kasutajale on see väga mugav lahendus, kuna kaob vajadus alati endaga telefoni kaasas kanda. Seda enam, et nutitelefonid on muutunud üsna suureks. Nii võib näiteks sportima suundudes või sõpradega välja minnes telefoni rahuliku südamega koju jätta, kuna kõned, e-posti kasutamise ja mitmed muud toimingud saab ära teha ka nutikellaga,“ sõnas Kuusik.

Hetkel saab MultiSIM lahendust kasutada erinevate Apple Watch ja Samsung Galaxy Watch eSIM-i toega mudelitega, millele kehtivad Telia jõulukampaania raames hetkel ka head sooduspakkumised.

Telia MultiSIM võimaldab kliendil alustada kella sidumist oma telefoni menüüs nii, et nutikellas aktiveeritakse eSIM ning kell hakkab iseseisvalt Telia mobiilivõrgus tööle. Täpsema info ja juhendid, kuidas kella ja telefoni omavahel siduda ning kuidas MultiSIM teenust kasutada, leiab Telia veebilehelt.

Tutvun teiste uudistega