Uued Eesti filmid on lisandunud Videolaenutusse

Telia TV videolaenutus täienes taas uute kodumaiste hittidega – seekordsed uued Eesti filmid on ka kinosaalides laineid löönud "Klassikokkutulek", "Polaarpoiss" ja "Päevad, mis ajasid segadusse".

"Klassikokkutulek" / 2016. Keskkooli lõpetamisest on möödas juba veerandsada aastat. Kolm vana semu hakkavad end klassikokkutulekule sättima. Igaühel neist on elus mõni mure – Marti kimbutab keskeakriis, Toomas peidab oma hirmud nalja ja napsu taha ning Andrese naine jättis ta maha. Kolmik otsustab enne kokkutulekut ühe korraliku peo maha panna, proovides meeleheitlikult unustada, et nad pole enam 18-aastased… Ohtralt äratundmisrõõmu, piinlikke situatsioone ja pöörast huumorit pakkuva linateose lavastas René Vilbre ("Mina olin siin"). Filmi peaosades mängivad Mait Malmsten ("Detsembrikuumus"), Ago Anderson, ("Eestlanna Pariisis") ja oma esmakordse filmirolliga üllatav räppar Genka.

"Polaarpoiss" / 2016. Tempokas romantiline põnevusdraama. Filmi peategelane Mattias (Roland Laos, "Klass") unistab fotograafiaõpingutest Berliinis. Koolikatsetel öeldakse, et tema fotodest on puudu see salapärane miski, mis teeb fotograafist kunstniku. Poiss armub hulljulgesse kaunitari Hannasse (Jaanika Arum, "Päevad, mis ajasid segadusse"). Tüdruku südame võitmiseks riskib Mattias kogu oma tulevikuga. Ometi on suhe Hannaga see, mis avab Mattiasele ukse selle seletamatu miskini, mis tema fotodest seni puudu oli. Kuid mis on nende fotode hind? Teistes osades Katariina Unt ("Kirjad inglile"), Kaspar Velberg ("1944"), Ülle Kaljuste ("Keskea rõõmud"), Mirtel Pohla ("Sügisball"), Henrik Kalmet ("Nullpunkt") jt armastatud eesti näitlejad.

"Päevad, mis ajasid segadusse" / 2016. Süsimusta huumoriga vürtsitatud nostalgiline tragikomöödia. "Päevad, mis ajasid segadusse" tegevus toimub 1990. aastate teises pooles. Peategelane Allar (Hendrik Toompere Jr, "Seenelkäik") liigub ühelt südasuviselt Eestimaa peolt teisele, põrkudes kokku üha värvikamate tegelaste ja juhtumitega. Pingelised ja jaburad sündmused panevad Allari oma elu üle tõsiselt järele mõtlema ning ees ootab pöörane eneseotsing Eesti üheksakümnendates. "Päevad, mis ajasid segadusse" osutus Eesti kinolevis tõeliseks hitiks, kogudes pea 63 000 vaatajat. Filmis mängivad veel Juhan Ulfsak, Jaanika Arum, Merle Palmiste, Taavi Eelmaa, Rasmus Kaljujärv, Merlyn Uusküla jt.

Tutvu filmivalikuga lähemalt Telia Videolaenutuses.

Tutvun teiste uudistega