Uued äriideed asuvad jahtima 10 000 eurost investeeringut

Tallinnas toimub reedest pühapäevani (28.-30. august) Vunk ärikiirendi arendusnädalavahetus ehk hackathon, kus meeskonnad asuvad uutest ja põnevatest tehnoloogiaideedest välja arendama reaalselt töötavaid prototüüpe.
 
Terve eelseisva nädalavahetuse kestval Vunk Garage48 hackathonil saavad visionäärid tutvustada oma ideid ning kõik, kes on saabunud sündmusele sooviga oma kompetentsiga kaasa lüüa, saavad liituda mõne meeskonnaga.

"Profiili poolest ootame osa võtma kõiki arendajaid (back & front end), disainereid (veeb, UI, UX), visionääre ning kindlasti ka tugevaid turundajaid ja kommunikatsiooni inimesi, sest idee võib ju hea olla, kuid selle peab oskama oma klientideni viia. Osalejatel ei pea olema eelnevat hackathoni kogemust, kuid kui on pealehakkamist, on see kindlasti suurepärane kogemus," ütles Vunk Labs & Accelerator turundaja Kristi Saaremets.
 
Reedel, 28. augustil ehk hackathoni esimesel päeval esitlevad ca 15 inimest oma ideed, mida nad sooviksid üle nädalavahetuse edasi arendada. Reede õhtuks saavad kõik, kes on tulnud sooviga mõne meeskonnaga ühineda, valida endale tiimi, kellega siis töötada idee küpsemaks ja läbimõeldumaks.
 
Kahe ja poole päeva vältel löövad arendusnädalavahetusel kaasa ka erinevad mentorid nii äri kui tehnilise poole pealt, aidates oma nõu ja jõuga kõiki meeskondi. Samuti toimuvad laupäeval ja pühapäeval pitchimis-treeningud, kus antakse näpunäiteid oma ideede esitlemiseks. Pühapäeva õhtuks peaks kõigil osalevatel tiimidel olema paigas tugev meeskond, ärimudel, arusaam oma toote/teenuse turust ja turundusest ning töötav idee.
 
Nädalavahetuse hackathoni tulemusena pääseb kuni 5 meeskonda edasi järgmisse vooru, kus selgitatakse välja meeskondade võimekus oma ideid ellu viia. Selleks saavad väljavalitud meeskonnad võimaluse kohe septembri alguses esitleda oma ideed EstBanile (Eesti Äriinglite Assotsiatsioon), saamaks tugeva koolituse ja tagasiside osaliseks. Lisaks pääseb üks meeskond hackathonilt otse Ajujahi äriideede konkursi 30 parema hulka, kus paremate ideede ja lahenduste teostajaid on sel hooajal ootamas 60 000 euro suurune auhinnafond.
 
Septembri lõpus saavad kuni 2 meeskonda edasi nn eel-kiirendi faasi, mis tähendab 4 nädalat intensiivset koolitust nii ärimudelite loomise, esitluse, raha kaasamise jt olulistel teemadel. Oktoobri lõpus toimub mini-demo päev ning selleks ajaks peab olema tugeva prototüübi taga ka tugev tiim ning see peab hakkama ise edasi elama, minnes edasi näiteks Startup Wise Guys kiirendisse. Ühtlasi investeerib Eesti Telekom sellesse faasi jõudnud idee(de)sse 10 000 eurot.
 
Vunki näol on tegu Baltikumis ainulaadse kiirendiga, mille raames kutsub Eesti Telekom suurettevõttena üles uuendama telekomi valdkonda uute ja põnevate äriideede ning lahendustega. Vunki eesmärk on leida parim sünergia suure ja stabiilse ning väikese ja kiire ettevõtluse vahel.
 
Vunk Garage48 partnerid on Garage48 ja Startup Wise Guys. Arendusnädalavahetuse täpsema päevakava ja registreerimistingimustega saab tutvuda järgnevate linkide vahendusel:

http://garage48.org/events/vunk-garage48-telecom
www.vunk.eu
Tutvun teiste uudistega