Toomas Kärner: asjade internet toob uusi riske ja võimalusi

14.-15. augustil toimuval Arvamusfestivalil on tänavu avatud ka VUNK innovatsiooniala, kus ühe teemana on arutlusel see, milliseid uusi riske ja võimalusi kätkeb endas asjade internet ehk IOT (internet of things).

15. augustil toimub Arvamusfestivali VUNK innovatsioonialal arutelu „Internet of things – kas järjekordne BUZZ või reaalselt kasutoov maailm?“, mida modereerib Eesti Telekomi IOT valdkonna juht Toomas Kärner.
 
Kärneri sõnul nähakse asjade internetiga seoses internetti lisandumas miljardeid seadmeid. Samal ajal prognoositakse tehnoloogiaettevõtetele ennenägematuid lisateenimise võimalusi ning klientidele täiesti uudseid ja põnevaid tooteid.
 
„Samas ei arutleta täna veel kuigi palju selle üle, kuivõrd on asjade interneti näol tegu päriselt kliendile väärtust loova tehnoloogilise pealetungiga, millised on reaalsed majanduslikult toimivad teenused ja millised on uued riskid selles uues maailmas. Samuti on palju lahtisi küsimusi seoses seadusandlusega, kuna tehnoloogia areneb väga kiiresti.
Pole kahtlust, et asjade internet tuleb. Arvamusfestivalil arutlemegi selle üle, millised on selle teema raames klientide hüved ja uued riskid ning millised ettevõtted on parimates positsioonides. Samuti räägime sellest, kui suur on asjade interneti puhul äriline võimalus ja millest see sõltub ning puudutame kindlasti ka võimaliku regulatsiooni vajadust,“ selgitas Kärner.

Arutelust võtavad osa nii IOT tulised pooldajad kui eluterved skeptikud – Kristjan Port (Eesti Interneti SA), Lauri Ilison (Nortal), Riho Kurg (Zone).
 
Arvamusfestivali VUNK Innovatsiooniala valmib koostöös Eesti Telekomi, ärikiirendi Vunk, Eesti Pangaliidu, MTÜ Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse ning Säästva Eesti Instituudi koostöös.
 
Kuna Arvamusfestivali kava on väga tihe, sündis selle mugavamaks jälgimiseks Minu kava äpp. Minu kava saab koostada ja vaadata Arvamusfestivali kodulehel ning EMT Live äpi sees (www.emt.ee/live). Lisaks Minu kava koostamisele ja vaatamisele saab äpi abil tutvuda Arvamusfestivali kavaga ja kultuuriprogrammiga, otsustada, millist festivalialal tegutsevat kohvikut külastada, tutvuda festivaliala kaardiga, vaadata festivali otseülekandeid ning tutvuda festivali korraldusliku infoga – parkimise, lastehoiu ning hea arutelutavaga.
 
Arvamusfestival toimub tänavu juba kolmandat korda. Sel aastal on festivalil üle 200 mitmekesise arutelu, mis pakuvad mõtlemisainet nii hariduse, erinevate vähemuste, kultuuri, digitaalse tuleviku, julgeoleku, riigivalitsemise kui ka paljudel muudel teemadel. Lõviosa aruteludest toob Paidesse festivali partnerühendused ehk saja organisatsiooni koostöös valmivad peaaegu 40 erinevat teemaala.
Tutvun teiste uudistega