Telia võitis 5G sagedusloa

Telia tegi 15.07 parima pakkumise 3,6 GHz sagedusala oksjonil 5G sagedusloa omandamiseks.

Enampakkumise käigus sai Telia endale sagedusvahemikud 3480–3540 MHz ja 3660–3730 MHz, mida ettevõte asub kasutama oma 5G võrgu laiendamiseks ning klientidele erinevate teenuste pakkumiseks.

Telia Eesti juhatuse esimees Robert Pajos märkis, et kuigi ettevõte avas oma 5G võrgu olemasolevatel sagedustel juba enam kui pooleteise aasta eest, annab sagedusloa omandamine 3,6 GHz sagedusalas võimaluse digiühiskonna veelgi kiiremaks arenguks ning uute ja seninägematute teenuste tekkimiseks.

„Täna töötab meil Eestis üle paarisaja 5G tugijaama ning Telia 5G levi katab üha suuremat osa Eesti elanikkonnast. See on korralik vundament, mille pealt 5G võrgu arendamisel edasi liikuda,“ ütles Pajos.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse kinnitusel väljendub 5G tehnoloogia eelis ühest küljest senisest märksa kõrgemates mobiilse interneti kiirustes, teisalt aga uutes võimalustes klientide jaoks.

„Hakkame juba lähiajal järk-järgult ning erinevate piirkondade kaupa oma klientidele pakkuma uusi ja senisest kordades kõrgemate kiirustega koduinterneti pakette, mida saab kasutada üle 5G võrgu. Samuti saame hakata uute sageduste toel tulevikus looma nii ise kui koostöös partneritega täiesti uusi lahendusi,“ sõnas Visse.

Telia oli esimene Eesti mobiilsideoperaator, kes avas klientidele olemasolevatel sagedustel 5G võrgu 2020. aasta novembris. Ettevõte on tänaseks katnud 5G levialaga kolmandiku Eesti elanikkonnast ning Telia võrgus kasutab 5G telefone juba enam kui 100 000 klienti. 5G, selle pakutavate võimaluste ning levialaga saab lähemalt tutvuda Telia veebilehel.

Tutvun teiste uudistega