Telia uus Smart WiFi teenus muudab koduinterneti stabiilsemaks ja kiiremaks

Telia tuli veebruaris välja uudse Smart WiFi teenusega, mis võimaldab kodudes parandada traadita interneti leviala ja kiirust.

Smart WiFi teenus on mõeldud eeskätt sellistele korteritele ja majadele, kus tavalise ruuteriga loodud kodune internetivõrk mingil põhjusel korralikult ei levi ning klient tunnetab selle tõttu ka internetikiiruse kadu.

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul võivad kodudes WiFi signaali nõrgestada väga erinevad asjaolud, alustades ruuteri asukohast ja paigutusest kuni paksude seinade, põrandate ja pakettakendeni välja. Lisaks mõjutab traadita interneti levikut suurem tubade arv või majapidamise asumine erinevatel korrustel.

„Koduse interneti leviala kvaliteediga seotud mured on ühtlasi need, millega kliendid kõige enam meie klienditeeninduse poole pöörduvad. Värske Smart WiFi teenus pakubki sellistele muredele lahendust,“ ütles Viilmann.

Tema kinnitusel loovad Smart WiFi seadmed omavahel ühise võrgu, selle asemel, et luua mitu erinevat võrku, mille vahel liikudes peavad seadmed end pidevalt ümber häälestama. Tänu sellele on tagatud, et kliendi kodu on kaetud ühtse võrguga - see muudab ka internetti tarbivate seadmete töö stabiilsemaks.

Smart WiFi on kindla kuutasuga teenus, mille pakkumiseks kasutatakse Technicolor ruuterit ja AirTies võrgulaiendajaid, mis tagavad tavaruuteriga võrreldes koduse internetivõrgu parema jõudluse ja levi. Tänu spetsiaalsetele seadmetele saab klient luua oma koju kiirema ja stabiilsema traadita interneti võrgu, mida aitab automaatselt optimeerida teenusesse sisse ehitatud nutikas süsteem.

Smart WiFi teenusega saab klient kaasa ka tasuta äpi, mille abil saab kodust internetivõrku lihtsalt hallata nii kodus kohapeal kui kaugemalt. Rakenduse saab alla laadida oma nutiseadmesse (alates Android 5.0 või Apple iOS 11) Google Play poest või App Store’ist. Samuti sisaldub teenuse hinnas kõigi vajalike seadmete renditasu.

Smart WiFi teenust saavad hetkel kasutada vaid Telia püsiühenduse (kaabliga interneti) kliendid ning teenusega saab lähemalt tutvuda SIIN.

Millistel juhtudel tuleb appi Smart WiFi teenus:

  • kliendi korteris või majas on nõrk või teatud kohtades puuduv WiFi leviala;
  • klient on tellinud kiire internetiühenduse, aga tunnetab kodus internetikiiruse kadu;
  • kliendil on kodus mitmed WiFi-t tarbivad seadmed, mis kasutavad ühendust samaaegselt;
  • lapsed – mida vanemaks lapsed saavad, seda nõudlikumad interneti (WiFi) tarbimisharjumused neil tekivad;

Tutvun teiste uudistega