Telia teise kvartali majandustulemused: kõnede maht suurenes ligi poole võrra

Teises kvartalis kasvas Telia mobiilivõrgus kõnede maht 50% ning mobiilse interneti kasutus suurenes 30% võrra võrreldes möödunud aasta sama ajaga. Jätkuvat kasvu näitas ka nõudlus Telia IT teenuste järele. Telia müügitulu oli 2. kvartalis 75,7 miljonit eurot, kasvades võrreldes eelmise aasta sama ajaga 0,7% ning tegevuskasum oli 26,3 mln eurot.

Telia Eesti juhi Robert Pajose sõnul kasvas nõudlus kvaliteetse mobiili- ja internetiühenduse ning digitaalsete teenuste järele teises kvartalis jätkuvalt kiiresti. „Eestis kehtestatud eriolukord mõjutas otseselt mobiiliteenuste tarbimist ning koroonakriis tõestas taas, kui oluline on pidevalt investeerida mobiilivõrkudesse. Telia investeerib igal aastal Eestis oma võrgu ning uute tehnoloogiate ja e-teenuste arendamisse ca 50 miljonit eurot ning kavatseme samamoodi jätkata,“ kinnitas Pajos.

Selle aasta esimese kuue kuu jooksul viis Telia oma mobiilivõrgus läbi ligi 500 arendustööd, sh 120 arendustööd tehti eriolukorra ajal. „Keskendusime kriisi ajal nendele piirkondadele, kus mahud kasvasid ning senisest ressursist jäi puudu. Lisasime täiendavaid mahte ning vajalikud tööd said teostatud tavapärasest kiiremas tempos,“ lisas Pajos.

Kuna eriolukorra ajal suundus suur osa Eesti inimestest kaugtööle, kasvas märgatavalt kõneteenuse tarbimine (kuni 50%) ning suurt kasvu näitas ka Telia VoLTE ehk 4G kõneside maht, mis moodustab täna üle 40% kõnemahtudest.

Tarbitud mobiilse andmeside maht kasvas 2. kvartalis 30% võrra ning lisaks muutus ka mobiiliteenuste tarbimise iseloom – kui kriisieelsel ajal tarbiti mobiilset internetti suuremas osas töövälisel ajal, siis eriolukorra ajal vastupidi – tarbimine tööajal ületas tarbimist õhtuti ja nädalavahetustel.

Jätkuvat kasvu näitas 2. kvartalis nõudlus Telia IT teenuste järele.

Juunis lõi Telia kokku oma interneti püsivõrgu uuendamise ja arendamise programmi kolme aasta tulemused. Kolme aastaga on kuni kümneid kordi kiirem interneti püsiühendus jõudnud enam kui 160 000 Eestimaa koduni. Telia võrguarenduste toel on viimase kolme aasta jooksul jõudnud valguskaabel otse tuppa 70 000 majapidamisele. Sellega on loodud lõppkliendile tehniline valmisolek kasutada püsivõrgus lairibateenust kiirusega kuni 1 Gbit/s. Ülejäänud 90 000 majapidamise puhul on valguskaablivõrk rajatud kodudele lähemale ning ühendus võimaldab internetikiirusi kuni 200 Mbit/s.

Telia Eesti mobiililiitumiste arv ulatus selle aasta teise kvartali lõpus 1 080 miljonini, kasvades aastataguse ajaga võrreldes 49 000 liitumise võrra. Telia interneti püsiühenduste kasutajate hulk jäi möödunud aasta teise kvartaliga võrreldes samale tasemele ja moodustas 242 tuhat kasutajat. Telia TV-teenuse kasutajate arv kahanes veidi (209 000 kasutajat vs 217 000), kuid märgatavalt suurenes nõudlus koduse meelelahutuse järele ning Telia TV vahendusel renditi ca 30% rohkem filme kui tavapäraselt, lisaks asuti aktiivselt proovima erinevaid TV-lisateenuseid.

Tutvun teiste uudistega