Telia sulges oma 3G võrgu Raplamaal ja Pärnumaal

Telia jätkas aprillis plaanipärase 3G võrgu sulgemisega ning praeguseks on ettevõtte 3G suletud lisaks Läänemaale ka Raplamaal ja Pärnumaal.

Telia raadiovõrgu osakonna juhi Oliver Leki sõnul lülitati Raplamaal 3G välja 11. aprillil ning Pärnumaal 17. aprillil.

„Võime öelda, et Läänemaal, Raplamaal ja Pärnumaal saab hetkel kasutada Telia kõige moodsamat mobiilside teenust, kus põhirõhk langeb uuemate 4G ja 5G tehnoloogiate kasutamisele. Nende kõrval jääb toimima ka Telia 2G võrk,“ märkis Lekk.

Telia raadiovõrgu osakonna juhi kinnitusel on ettevõte lisanud kõigisse maakondadesse, kus 3G on suletud, juurde ka 2G võrgu mahte. Seni on 3G võrgu sulgemine läinud kõigis maakondades sujuvalt ja kliendid suhtuvad sellesse mõistvalt.

Järgnevalt on Telial plaanis 3G võrk kinni panna Harjumaal, kus hakatakse võrku järk-järgult sulgema alates aprilli lõpust ning täielikult peaks 3G olema Harjumaal välja lülitatud orienteeruvalt mai keskpaigaks.

Telia alustas 3G võrgu sulgemist nendest maakondadest, kus on vanemate võrkude (2G ja 3G) kasutajate osakaal kõige madalam ning kus on enamus kliente kasutusele võtnud VoLTE toega telefonid, millega saab helistada 4G võrgus.

Telia tuletab meelde, et selliseid telefone, mis 3G võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole. Nimelt jätkavad telefonid, mis suudavad töötada nii 2G kui 3G võrgus, peale 3G võrgu sulgemist tööd Telia 2G võrgus. See tähendab, et nende telefonidega saab endiselt nii helistada, sõnumeid saata kui ka kõnesid vastu võtta.

Mobiilse interneti kasutamisega on olukord küll veidi keerulisem, kuna 2G võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki selliseid andmeside kiirusi kui näiteks 3G. Seepärast julgustab Telia oma kliente, kes täna kasutavaid veel 2G/3G seadmeid (sh netipulgad, tahvelarvutid), võtma kasutusele uuemaid 4G/5G toega seadmeid. See annab kliendile kindluse, et telefon suudab ka peale 3G võrgu sulgemist pakkuda nii kvaliteetset kõne- kui andmesidet.

Kõigi klientide jaoks, keda 3G võrgu sulgemine puudutab, on avaldatud Telia iseteeninduses ka täpne info, mis telefonid oleks soovitatav välja vahetada. Vastava info leiab klient Telia iseteenindusse sisse logides ning liikudes sealt edasi valikusse Pakkumised > Personaalsed pakkumised. Telia enda kaubavalikusse kuuluvad juba alates 2021. aastast vaid VoLTE toega mobiiltelefonid (nii nupu- kui nutitelefonid).

Telia 3G võrgu sulgemise edasine ajakava

  • Alates 30.04.2023 hakatakse 3G-d sulgema Harjumaal
  • Alates 31.05.2023 hakatakse 3G-d sulgema Tallinnas
  • Alates 30.09.2023 hakatakse 3G-d sulgema Ida- ja Lääne-Virumaal, Hiiu- ja Saaremaal
  • Alates 31.10.2023 hakatakse 3G-d sulgema Viljandi-, Jõgeva- ja Järvamaal
  • Alates 30.11.2023 hakatakse 3G-d sulgema Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal
Tutvun teiste uudistega