Telia ostis IT ettevõtte AK Süsteemid

Telia Eesti ja AK Süsteemid allkirjastasid 11. novembril lepingu, millega Telia Eesti ostab AK Süsteemidelt IT-teenuste äri.

Eesti suurim IT- ja telekomiettevõte Telia Eesti ning Eesti infotehnoloogiaettevõte AK Süsteemid allkirjastasid lepingu, millega Telia Eesti ostab AK Süsteemidelt IT-teenuste ärivaldkonna. Telia Eesti esitab lähipäevil konkurentsiametile taotluse lepingu heakskiitmiseks, tehing jõustub pärast konkurentsiametilt saadud luba.

„Mul on väga hea meel, et kaks IT ettevõtet ühendavad oma tugevused. Meie ühine soov on lasta oma klientidel keskenduda oma ärile ning teha nii, et nad ei peaks muretsema IT-asjade pärast – meie asi on teha nende igapäevaelu võimalikult lihtsaks ja lahendada ka keerukaid olukordi. Usun, et koondades mõlema ettevõtte tugevused, suudame pakkuda klientidele senisest paremat kogemust,“ ütles Telia Eesti äriklientide üksuse juht ja juhatuse liige Tarmo Kärsna.

„Enamik AK Süsteemide kliente on juba täna ühel või teisel moel ka Telia kliendid ning kindlasti lõikavad nad sellest muudatusest oma kasu. Esiteks muutub asjaajamine lihtsamaks, kuna suhtlus hakkab käima ühe ettevõtte ja halduriga ning kui meil tekib terviklik pilt ettevõtte IT- ja suhtlusvajadustest, oskame ka paremat nõu anda. Hindan kõrgelt AK Süsteemide kogemust pakkuda teenuseid rahvusvahelistele ettevõtetele,“ lisas Kärsna.

„Telia on olnud AK Süsteemidele heaks konkurendiks pikka aega. Kuna IT infralahenduste turg muutub järjest teenusekesksemaks, on oluline pidevalt teenuste arendusse investeerida ja kasvatada ärimahtu. Turul toimuv konsolideerumine on selles situatsioonis loomulik nähtus,“ kommenteeris AK Süsteemide juhatuse liige Lauri Mihkelson

Telia Eesti on Eesti turul suurim IT- ja telekomiteenuste pakkuja, kelle tooteportfell katab enamike ettevõtete IT infrastruktuuri vajadustest - arvuti töökoha ja e-posti teenusest pilvepõhiste serverlahendusteni koos andmesideühendustega. Telia Eesti IT-teenuseid kasutab täna enam kui 600 ettevõtet ja riigiasutust üle Eesti, sealhulgas suurimad pangad, mitmed ministeeriumid ja paljud väikesed ettevõtted.

AK Süsteemid on 1997. aastal loodud ettevõtte, mis on keskendunud pikaajalistele kliendisuhetele, pakkudes kaasaegseid IT infrastruktuuri lahendusi ning nendega seonduvaid konsultatsiooni- ja projektijuhtimisteenuseid.

AK Süsteemid osutab IT teenuseid enam kui 100-le ettevõttele ja asutusele Eestis ja 8-s välisriigis koostöös kohalike partneritega.

 

Tutvun teiste uudistega