Telia on Eesti kõige ihaldusväärseim tööandja

2020. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid, valiti tänavu Telia Eesti.

Töövõtjad valisid 2020. aasta Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Telia Eesti, kes võttis armastatuima tööandja tiitli üle tänavu teise koha saavutanud Eesti Energialt. Kolmandaks kerkis LHV Pank, mis on ettevõtte parim tulemus CVKeskus.ee tööportaali poolt juba üheksandat järjestikust aastat korraldatud ihaldusväärsete tööandjate uuringu ajaloos.

Telia Eesti personaliüksuse juhi Ingrid Viinapuu sõnul on ihaldusväärseima ettevõtte tiitel üks suurimaid tunnustusi nii ettevõtte töötajatele kui ka Teliale tööandjana.

„Eriti tähendusrikkaks muudab selle tunnustuse tänavune väga keeruline ja suuri muutusi täis aasta, mil tavapärasega võrreldes on olulisel määral muutunud see, kuidas nii meie kui paljud teised ettevõtted töötavad. Olulisemaks on muutunud paindlik ja inimesest lähtuv töökorraldus, info kiire liikumine ja läbipaistvus, omavahelised usalduslikud suhted ning väärtuspõhine juhtimine – kõik see, mis on meile Telias oluline ja mille nimel üheskoos pingutame. Meil on väga hea meel selle üle, et Eesti inimestele on Telia tegemised ühiskonnas silma jäänud ning meid Eesti kõige ihaldusväärseima tööandjana nähakse,“ ütles Viinapuu.

Ihaldusväärsete tööandjate edetabelis olid tänavu veelgi domineerivamad ettevõtted, kes pakuvad võimalusi panustada tehnoloogia- või finantsvaldkonna arengusse – esikümnesse jõudsid ka TransferWise, Cleveron, Elisa Eesti, Swedbank, Pipedrive, Bolt Technology ja Playtech Estonia.

„Vaatamata tervisekriisist tekkinud ebakindlale ajale, on huvi ihaldusväärsete tööandjate heaks töötada väga suur – pea kaks kolmandikku (65%) töötajatest leidsid, et sobiva tööpakkumise korral on nad valmis oma tänast töökohta vahetama ja kandideerima ihaldusväärse tööandja tööpakkumisele,“ kommenteeris uuringu tulemusi CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„Palusime uuringus töötajatel hinnata ka parimate tööandjate omadusi, et paremini mõista, mis teeb ühe tööandja vastupandamatuks“, kirjeldab uuringut Henry Auväärt ja lisab, et koguni 98% vastanutest leidsid, et ihaldusväärsed tööandjad on innovaatilised ettevõtted, kus töötavad ettevõtlikud inimesed. „Lisaks on ihaldusväärsetel tööandjatel töövõtjate silmis ausa tööandja maine, ettevõttes on head karjääri- ja arenguvõimalused ning seal viiakse ellu olulist eesmärki, mis ühtib töötaja isiklike eesmärkidega.“

Kahekümne ihaldusväärseima tööandja sekka jõudsid veel ka Skype Technologies, Microsoft Estonia, Tallinna Lennujaam, Tallink Grupp, Utilitas Eesti, SEB Pank, Helmes, Apollo Group, Nortal ja Kaitseressursside Amet.

CVKeskus.ee korraldab Eesti ihaldusväärseimate tööandjate uuringut juba üheksandat järjestikust aastat. Tänavu viidi uuring läbi nii 2020. aasta esimeses kvartalis, kui ka kordusküsitlusena augustis ja septembrikuu alguses, et mõista paremini tervisekriisi mõju ja muutunud olukorda tööturul. Uuringus osales 5699 töötajat üle Eesti.

TOP 20 Eesti ihaldusväärseimat tööandjat

KohtKoht 2019. aastalNimi/kaubamärk
1.3.Telia Eesti AS
2.1.Eesti Energia AS
3.9.LHV Pank AS
4.4.TransferWise
5.6.Cleveron AS
6.16.Elisa Eesti AS
7.2.Swedbank AS
8.8.Pipedrive OÜ
1.3.Telia Eesti AS
9.10.Bolt Technology OÜ
10.7.Playtech Estonia OÜ
11.5.Skype Technologies OÜ
12.11.Microsoft Estonia OÜ
13.13.Tallinna Lennujaam AS
14.12.Tallink Grupp AS
15.14.Utilitas Eesti AS
16.-SEB Pank AS
17.-Helmes AS
18.-Apollo Group OÜ
19.15.Nortal AS
20.-Kaitseressursside Amet
Tutvun teiste uudistega