Telia mobiilivõrgus räägiti 1,4 miljardit minutit

Telia Eesti mobiilivõrgus suheldi eelmisel aastal enam kui 1,4 miljardi kõneminuti ulatuses ning saadeti rohkem kui 500 miljonit sõnumit.

„Mobiilikõnede maht kasvas Telia võrgus eelmisel aastal 3%, mis näitab, et inimesed kasutavad igapäevaseks suhtlemiseks endiselt väga aktiivselt mobiilset kõnesidet. Piltlikult öeldes räägiti meie võrgus 2019. aastal üks minut iga India elaniku kohta,“ ütles Telia Eesti erakliendiüksuse juhi kt Kristjan Viilmann.

Ühtlasi kinnitab see, et telefoniga rääkimine on kõikvõimalike teiste suhtluskanalite (erinevad äpid, suhtlusplatvormid, sotsiaalmeedia jne) kõrval jätkuvalt populaarne. Näiteks oli 2019. aastal Telia võrgus tehtud mobiilikõnede maht enam kui 10% suurem 2016. aasta tulemusest.

Veelgi suuremat kasvu näitas lühisõnumite ehk SMS-ide saatmine. 2019. aastal saadeti Telia võrgus enam kui 500 miljonit lühisõnumit, mida on 11% enam kui aasta varem. Selle kasvu juures mängib olulist rolli Mobiil-ID teenuse aktiivne kasutamine.

Samuti on Viilmanni kinnitusel viimastel aastatel olnud tugevas kasvutrendis välismaal helistamine. Näiteks 2019. aastal oli Telia klientide välismaal tehtud kõneside maht lausa 65% suurem kui 2016. aastal. Seda trendi on mõjutanud eeskätt rändlusregulatsioon ning klientidele pakutavad varasemast soodsamad kõnepaketid.

Kõigele lisaks sai eelmise aasta lõpus 4G ehk VoLTE (voice over LTE) mobiilikõnedest kõige suurema mahuga kõnesidetehnoloogia Telia mobiilivõrgus, moodustades ca 40 protsenti kogu Telia võrgu kõnemahust.

Läinud aasta oli Telia jaoks aktiivne ka mobiilivõrgu arenduste vaates, millesse ettevõte investeeris miljoneid eurosid. Kokku teostas Telia 2019. aastal oma mobiilivõrgu arenduseks ligemale 1200 arendustööd.

Aasta kokkuvõttes paigaldas Telia üle Eesti kokku ligi 500 uut mobiilside tugijaama ning uuendas pea 130 olemasolevat tugijaama. 4G mobiilivõrgus suurendati tugijaamade mahte enam kui 400 asukohas ning erinevaid siselahendusi teostati ligi 120.

Tutvun teiste uudistega