Telia juht: 2020. aasta tõestas mahukate investeeringute olulisust

Vaatamata keerulisele ja väljakutseid täis aastale panustas Telia Eesti 2020. aastal taaskord mahukatele investeeringutele, suunates oma võrkude ja teenuste arendamisse ligemale 40 miljonit eurot.

„Möödunud aasta muutis olulisel määral seda, kuidas me töötame, õpime ja igapäevatoimetusi teeme. Rohkem kui eales varem saime näha ja kogeda, kui oluline roll on kvaliteetsetel sidevõrkudel ning nutikatel teenustel ja e-lahendustel, mis aitasid meil harjumuspäraseid tegevusi jätkata ka kriisiolukorras. Ühtlasi saime kinnituse selle kohta, et Telia poolt igal aastal Eestisse investeeritavad kümned miljonid eurod on läinud õigesse kohta ning jätkame aktiivset arendustegevust ka edaspidi,“ ütles Telia Eesti juhatuse esimees Robert Pajos.

2020. aasta üks märgilisemaid sündmusi oli Telia jaoks Eesti esimese 5G võrgu lansseerimine novembris, mis ulatus aasta lõpuks juba paarikümnesse asukohta (sh mitmed piirkonnad Tallinnas, Tartus ja Pärnus). 5G võrgu edasine arendamine on Telia üks peamisi fookusi ka 2021. aastal.

Samuti rikastas ettevõte eelmisel aastal kohalikku teleturgu, tulles esimese Eesti telekomifirmana välja päris oma telekanaliga Inspira. Uus kanal tõi terve aasta vältel kohaliku televaatajani nii täiesti uusi teleformaate kui ka eksklusiivset sisu spordi, muusikasündmuste ja omatoodetud sarjade näol. Inspira jõuab Telia TV vahendusel enam kui 200 000 Eesti koduni.

Oma äriklientidele hakkas Telia läinud aastal pakkuma uudset võrgupõhise turvalahendusega internetiteenust ehk Turvanetti, mis tõrjus juba paari esimese kuuga üle 50 miljoni potentsiaalse küberohu. Ühtlasi näitas möödunud aasta, et kuna nii töötamine kui paljud muud tegevused kolisid veelgi enam _online-_kanalitesse, tuleb ettevõtetel veelgi enam tähelepanu pöörata oma IT-süsteemide turvamisele ja kompetentsete koostööpartnerite kaasamisele selles vallas.

Telia müügitulu ulatus 2020. aasta kokkuvõttes 316,6 miljoni euroni ning EBITDA 110 miljoni euroni.

Telia interneti püsiühenduse kasutajaid oli 2020. aasta lõpus 242 000 ning TV-teenuse kasutajaid 208 000. Telia mobiililiitumiste arv kerkis möödunud aasta lõpuks 1,112 miljonini.

Telia on Eesti üks suuremaid investoreid, investeerides igal aastal Eesti turule suurusjärgus 50 miljonit eurot. Ettevõte annab tööd ligi 1600 inimesele ning kuulub Eesti suurimate maksumaksjate hulka.

Tutvun teiste uudistega