Telia investeeris üle 50 miljoni euro

Telia Eesti müügitulu kasvas läinud aastal 300 miljoni euroni ning ettevõtte investeeringute maht saavutas kõigi aegade rekordtaseme.

Telia Eesti juhatuse esimehe Rober Pajose sõnul on ettevõtte viimaste aastate üks fookusi olnud taristuinvesteeringutel, mis hõlmavad nii interneti püsivõrgu kui mobiilsidevõrgu arendusi. Kokku investeeris Telia läinud aastal Eesti turule enam kui 50 miljonit eurot.

„Meil on käimas riigi mahukaim lairiba võrgu moderniseerimise programm, mille käigus jõudis ülikiire ja tänapäevane interneti püsiühendus eelmisel aastal enam kui 50 000 koduni. Samas mahus on meil plaanis kaasajastada püsivõrku ka tänavu. Kokku jõuab Telia Koduinterneti püsiühendus juba enam kui 300 000 Eesti koduni. Lisaks oli 2018. aasta väga aktiivne mobiilivõrgu arenduste poolest. Telia mobiilvõrgu arendustööd toimusid enam kui 1000 tugijaamas ning sellega parandasime mobiilside teenuste kvaliteeti Tallinnas, Tartus ja teistes linnades ning kõigis maakondades,“ ütles Pajos.

Telia Eesti juhatuse esimehe kinnitusel jätkub aktiivne investeerimine ka sel aastal.

2018. aastal ulatus Telia Eesti müügitulu 300 miljoni euroni, kasvades aasta varasemaga 2,4%.

Telia mobiililiitumiste arv ulatus aasta lõpuks 986 000-ni, kasvades aastaga enam kui 60 000 liitumise võrra. Mobiili vaates oli eelmisel aastal märgilise tähendusega esimese 5G pilootvõrgu avamine TalTechi ülikoolilinnakus ning tervet Eestit katva asjade interneti (NB-IoT) võrgu avamine.

Telia TV-teenuse kasutajate arv ulatus läinud aasta lõpus 212 000-ni, suurenedes aastaga 12 000 uue kliendi võrra. Üks olulisemaid sündmusi Telia TV arengu vaates oli populaarse HBO striimingteenuse lisandumine, mida tänaseks kasutavad kümned tuhanded Telia kliendid.

Telia interneti püsiühenduse klientide arv kasvas 2018. aasta lõpuks 242 000 kliendini.

Telia on Eesti juhtiv telekommunikatsiooni- ja IT-ettevõte, kus töötab 1800 inimest.

Tutvun teiste uudistega