Telia: hoiame kliente Huaweiga seotud arengutega kursis

Huawei telefone ja Android operatsioonisüsteemi puudutavate uudiste valguses hoiab Telia oma kliente, kes kasutavad Huawei või Honor nutiseadmeid, eesseisvate arengutega kursis.

„Kuna praegune olukord pole veel lõpplahendust leidnud, võib aja jooksul lisanduda uut infot, mida jagame kindlasti ka oma klientidega. Klientide kiituseks tuleb öelda, et inimesed on kogu selle teema vastu võtnud rahulikult ja ratsionaalselt,“ ütles Telia Eesti erakliendiüksuse juht Holger Haljand.

Senise info põhjal võib eeldada, et Telia klientide poolt kasutatavates Huawei või Honori nutiseadmetes toimivad rakendused ja teenused suures osas samamoodi nagu siiani. Kõik Google Mobile teenused (Gmail, YouTube, Play Store jne) toimivad ka edaspidi ning neid uuendatakse niikaua, kuni Google jätkab tänase Androidi versiooni toetamist. Google Play-ga telefonides toimib jätkuvalt Google Play Protect turvalahendus.

Hetkel ei ole teada, kas järgmised Androidi versioonid jõuavad ka Huawei ja Honori telefonidesse, kuid vähemalt praegu on need telefonid kaasajastatud.

Täna paraku rohkem infot ei ole ning kindlaid vastuseid saavad anda kas Huawei või Google. Niipea kui Teliani jõuab uus info, teavitame sellest ka oma kliente.

Huawei poolt on praeguseks loodud ka ametlik veebileht, kus jagatakse teemaga seotud infot: www.huaweimatters.com/ee.

Tutvun teiste uudistega