Muudatused seoses Telia TV ja Koduinterneti teenustega

Telia pakub oma klientidele kvaliteetseid ja kaasaegseid teenuseid ning on Eesti suurimate investorite hulgas. Viimase aasta jooksul hüppeliselt kasvanud sisendkulud ja rekordilise kasvuga inflatsioon mõjutavad paratamatult ka sidesektorit. Nende mõjude tulemusel muutuvad alates 1. septembrist 2022 Telia TV-pakettide ja Koduinterneti hinnad, mis on seni püsinud aastaid muutumatuna. Samal ajal täieneb Telia TV teenus uue sisukeskkonnaga Inspira + ning kliendid, kes kasutavad vähemalt 50 Mbit/s kiirusega Koduinternetti, saavad tellida endale turvalahenduse Telia Safe 6 kuuks tasuta.

Lisaks toimuvad muutused ka Telia TV teenuse kasutamise tingimustes ning seadmete (digiboks, ruuter) üüritingimustes eraklientidele.

Kõigile oma klientidele, kelle teenuseid muudatused mõjutavad, saadab Telia ka personaalse teavituskirja. Telia kliendid saavad kõigi enda kehtivate teenustega tutvuda mugavalt Telia iseteeninduses.

Juhul, kui Telia klient on liitunud või liitub mõne sooduskampaaniaga, rakenduvad alates 01.09.2022 ka kampaaniatega seotud hinnad lähtuvalt uuest hinnakirjast.

Muutused TV-pakettides

Alates 1. septembrist 2022 maksab Telia TV Mini pakett 7€ kuus ja Telia TV Standard pakett 17€ kuus (varem vastavalt 6€ ja 16€ kuus). Telia TV Family paketi hind ei muutu.

Samas lisandub alates 01.09.2022 kõikidesse Telia TV pakettidesse (Mini, Standard, Family) tasuta uus Inspira + keskkond, mis pakub Telia TV teenuse kasutajatele põnevat telesisu ja asendab Tasuta Inspira Filmiriiuli. Inspira + keskkond on võrreldes Tasuta Inspira Filmiriiuliga kordades mahukama sisuga ja selle valikusse kuulub hulgaliselt kodu- ning välismaised sarju ja filme, Inspira originaaltoodang nagu „Laula mu laulu“, dokumentaale, tõsielusaateid ja palju muud. Uut sisu lisandub regulaarselt ja hetkel on Inspira + keskkonnas vaatamiseks juba enam kui tuhande tunni ulatuses väärt telesisu.

Muutused Koduinterneti teenuses

Alates 1. septembrist 2022 muutuvad Telia Koduinterneti osade ühenduskiiruste hinnad eraklientidele.

Ühtlasi lihtsustab Telia oma eraklientide tooteportfelli, mis muudab uutel klientidel enda igapäevase internetikiiruse valiku tegemise lihtsamaks. Selleks ei müü Telia alates 01.09.2022 enam koduinterneti kiiruseid 50/50 Mbit/s ja 500/500 Mbit/s. Kliendid, kellel on kõnealuste kiirustega ühendused varasemalt kasutuses, saavad nende kasutamist jätkata.

Koduinterneti kiirusHind kuni 31.08.2022Hind alates 01.09.2022
Internetikiirus 50 Mbit/s /10 Mbit/s 22€/kuu24€/kuu
Internetikiirus 50 Mbit/s /50 Mbit/s22€/kuu24€/kuu
Internetikiirus 100 Mbit/s /25 Mbit/s25€/kuu27€/kuu
Internetikiirus 100 Mbit/s /100 Mbit/s25€/kuu27€/kuu
Internetikiirus 300 Mbit/s /300 Mbit/s33€/kuu35€/kuu
Internetikiirus 1 Gbit/s / 1 Gbit/s99€/kuu72€/kuu

Lisaks muudatustele Koduinterneti teenustes võimaldab Telia alates 18.07.2022 kõikidel enam kui 50 Mbit/s kiirusega Koduinternetti kasutavatel klientidel tellida endale Telia Safe arvuti ja nutiseadmete kaitse viiruste ja pahavara vastu 6 kuuks tasuta. Telia Safe teenuse ja selle tellimisvõimaluse kohta saab täpsemalt lugeda SIIN.

Lisaks kõrgema taseme küberturvalisusele saab Telia Safe abiga kehtestada paketis valitud seadmetele ka perereeglid, mis võimaldab soovi korral kontrollida nutiseadmete kasutamise aega ja rakendada piiranguid, mis tagavad näiteks lastele ligipääsu üksnes eakohasele sisule.

Muutused teenustingimustes

Alates 01.09.2022 uuenevad ka Telia TV teenusetingimused ning nõuded ja tingimused Telia TV kasutamiseks. Muutuste põhjuseks on uudse tehnilise lahendusega digiboksi peatne tulek ning vajadus täpsustada teenuse osutamisega seotud asjaolusid.

Lisaks muutuvad alates 01.09.2022 ka seadmete üüritingimused erakliendile. Uuendatud üüritingimuste kohaselt lõpeb edaspidi seadme üürileping hetkel, mil üüritud seade (digiboks, ruuter) tagastatakse Teliale. Seega muutuvad üürilepingu lõpetamise tingimused võrreldes senisega paindlikumaks ja seeläbi ka kliendisõbralikumaks.

Tutvun teiste uudistega