Telia hakkab müüma taaskasutatud nutiseadmeid

Sel aastal lisanduvad Telia kaubavalikusse taaskasutatud nutitelefonid, mis võimaldab klientidel soetada kvaliteetseid seadmeid originaalhinnast soodsamalt. Esimesed populaarsemad kasutatud iPhone’i mudelid jõuavad müüki juba aasta lõpus.

Telia Eesti kaubamüügi ja finantseerimise valdkonna juhi Marge Kaljundi sõnul on tegu olulise muutusega, kuna ettevõtte tootevalikusse lisanduvad edaspidi uute telefonide kõrval ka n-ö teise ringi seadmed.

“Seadmeid kontrollitakse eelnevalt põhjalikult. Enne müügile toomist veendume, et seade on väga heas töökorras ning tagatud oleks ka esteetiline välimus,” lausus Kaljund.

Kuigi pikemas perspektiivis on Telial soov taaskasutatud seadmete valikut oluliselt laiendada, tehakse Kaljundi sõnul kõigepealt algust just iPhone’ide müügiga: “Alustame sel aastal just iPhone’i erinevate mudelite pakkumisega, mis uuena on täna sortimendist väljas, kuid on jätkuvalt meie klientide seas armastatud.”

Lisaks on Kaljundi sõnul tagatud klientidele kindlustunne, kui telefoniga peaks midagi juhtuma. “Erinevalt näiteks teiselt eraisikult soetatud telefonist kaasneb meilt ostetud seadmega garantii, mis laieneb Telias lisaks uutele seadmetele nüüd ka kasutatud nutitelefonidele.”

Lisaks tunduvalt soodsamale hinnale kaasneb taaskasutatud seadme soetamisega ka panus keskkonna hoidmisele. Taaskasutatud seadme soetamisel jääb ära nii uue telefoni tootmiseks kui transportimiseks kasutatav energia ja materjal. Näiteks kui klient soetab endale taaskasutatud iPhone 8 nutitelefoni, säästab ta selle arvelt 57 kg CO2-e tekkimist, mille emissioonidest ligemale 80% tekib just seadme tootmise tulemusena.

Taaskasutatud iPhone nutitelefone on võimalik Telia tootevalikust leida hiljemalt selle aasta lõpus.

Tutvun teiste uudistega