Telia Esports Series finaalturniirile said Team CLowns, WEareONE, kunixx ja Wortex

Läinud nädalal toimusid Telia Esports Series CS:GO turniiril põnevad mängupäevad, mille käigus selgus neli võistkonda, kes pääsesid finaalturniirile.

Laupäeval (20.11) käis Telia stuudios e-sportlane Kristjan „Shokz“ Jakobson, kes rääkis muuhulgas sellest, kuidas arvutimängust CS:GO sai tema igapäevatöö.

Oma 3-aastase profikarjääri jooksul on ta mänginud nii Belgia organisatsiooni SMASH kui Hispaania suurfirma Movistar nime all. Hetkel on ta aga mängimas Iisraeli organisatsioonis Finest, kelle tiim paikneb maailma sadade võistkondade arvestuses 39. kohal.

Tänase seisuga on Eestis kõigest neli CS:GO mängijat, kes saavad kutsuda end professionaalseks mängijaks.

Peale tutvustust, kuidas arvutimängud Kristjani ellu tulid ja mida teha, et saada professionaalseks arvutimänguriks, vaadati koos esimese kvalifikatsiooni viimaseid mänge, kus selgitati välja paremusejärjestus, mille alusel selgus finaalturniiri tabeli paigutus.

Veerandfinaalis astusid võistlustulle kunixx vs WEareONE, mis osutus turniiri kõige huvitavamaks mänguks just ajaliselt. WEareONE võitis oma kogemuse ja oskustega 2-0, kusjuures mängudele kulus napilt üle tunni. Mängiti seedingu peale, mis tähendas kunixxile kaotuse puhul seda, et nad saavad finaalides mängida turniiri ühe tugevaima võistkonna ehk Levadia eLions vastu.

Järgnevalt nägime märksa tasavägisemat mängu Wortexi ja Clownside vahel. Kokku mängiti kolm kaarti. De_inferno, mis oli Wortexi valitud kaart, nad ka võitsid. De_mirage oli omakorda Clownside valitud kaart, kus võit tuli ülekaalukalt 16-8 skooriga.

Viimaseks ning otsustavaks oli CS:GO kõige tuntum kaart de_dust2, milles Wortex jäi kindlalt peale 16-10 ning see kindlustas neile kõige parema seedingu finaalides.

Teise kvalifikatsiooni või ka „last chance’“ kvalifikatsiooni võitja astub finaalides Wortexi vastu.

Finaalturniirile on koha kindlustanud 7 võistkonda

Otse on edasi saanud:

  • SC e-sports
  • Levadia eLions
  • EvilNine

Esimese kvalifikatsiooni võitjatest pääsesid edasi:

  • Kunixx
  • Clowns
  • Wortex
  • WEareONE

Selle nädala teisipäeval ja laupäeval selgitatakse välja Last Chance kvalifikatsiooni võitja, kes liitub viimase meeskonnana finaalturniiriga, mis algab 30. novembril ja kestab 11. detsembrini.

Telia Esports Series CS:GO turniiri teisipäevased mängud algavad kell 18:00 ning nendele saab kaasa elada Twitchis, laupäevased mängud alguavad kell 10:00 ning mänge saab näha nii Telia Inspira kanalis kui Twitchis. Inspira kanali mänge saavad kõik huvilised kuni 14 päeva jooksul ka tasuta järelvaadata.

Tutvun teiste uudistega