Telia Eesti ostis kohaliku pilveteenuste pakkuja

Telia Eesti AS ja pilveteenuseid pakkuv Termnet Eesti OÜ allkirjastasid lepingu, millega Telia omandas ettevõtte pilveteenuste äri.

Termnet Eesti OÜ on 2006. aastal loodud ettevõte, mis on keskendunud äriklassi serverlahenduste ja pilveteenuste pakkumisele. Lisaks pakutakse klientidele tarkvara litsentseerimise ja SaaS (Software as a Service) teenuseid.

„Termneti meeskond on meile oluline täiendus nii pilveteenuste portfelli kui kogu selle valdkonna kompetentside vaates, kuna ettevõtte näol on tegu maineka ja kogenud tegijaga, kes on kohalikul turul ärikliente teenindanud enam kui kümme aastat,“ sõnas Telia Eesti ärikliendiüksuse direktor Tarmo Kärsna.

Kärsna kinnitusel on Telia eesmärk olla Eestis ettevõtete eelistatuim IT-partner ning Termneti liitumine Teliaga on oluline samm selle eesmärgi suunas.

„Kahe ettevõtte ühendamise läbi saavad meie kliendid laiema teenuste valiku ning nende kasutada on suurema meeskonna kompetents. Mind rõõmustab ühinemisel tekkiv sünergia, mis loob paremad võimalused kliendi vajaduste paindlikuks täitmiseks,“ ütles Termnet Eesti juhatuse liige Taavi Viilukas.

Termnet Eesti OÜ käive oli 2017. aastal ligi 350 000 eurot ning ettevõtte halduses on enam kui 200 serverit.

Tutvun teiste uudistega