Telia Company ja Ericsson saavutasid 5G testimisel rekordilise latentsuse ja kiiruse

Telia Company ja Ericssoni viisid täna Euroopas esmakordselt välitingimustes läbi 5G testimise, tuues sellega 5G tehnoloogia kasutusele võtmise sammu võrra lähemale. Telia Company ja Ericssoni ühine eesmärk on teha 5G tehnoloogia klientidele kättesaadavaks juba aastal 2018.

Rootsis Kistas läbi viidud 5G kiiruse ja latentsuse katsed näitasid võimalusi, mida 5G reaalses maailmas üle päris võrgu saavutab. Katsed tehti 15 GHz sagedusel ja 800 MHz sagedusribal. Testi käigus saavutati tippkiiruseks 15 Gbit kasutaja kohta ja latentsuseks 3 millisekundit. See on enam kui 40 korda kiirem kui 4G võrgus täna saavutatavatest tippkiirustest.

See on oluline verstapost 2016. aasta jaanuaris välja kuulutatud 5G kasutusele võtmiseks, mis toob 5G teenused Telia klientideni Stockholmis ja Tallinnas juba aastal 2018.

“See on suur edasiminek 5G võrgu käivitamisel Rootsis ja Eestis. 5G standardiseerimine ja arendus on alles algusjärgus. Meie välitingimustes tehtud testidest saadud teadmised on äärmiselt olulised 5G tehnoloogia ja võrkude loomisel. 5G võrk omakorda on vajalik, et rahuldada klientide tulevikuvajadusi digitaalses ühiskonnas,” sõna Mats Svärdh, Telia Company globaalsete võrkude ja IT infrastruktuuri üksuse juhataja.

5G poolt pakutav parem kiirus ja madalam latentsus parandavad olemasolevaid teenuseid ja loovad täiesti uusi kasutusvõimalusi, teenuste stsenaariume, innovatiivseid lahendusi, uusi ökosüsteeme ja ärivõimalusi, sealhulgas kommunikatsiooni ja asjade interneti vallas nii tarbijate kui ettevõtete jaoks. 5G tehnoloogia juures on oluline ka asjaolu, et see parandab võrgu jõudlust, katvust ja voolu tarbimist.

“Tänane test on oluline samm 5G võrgu kasutusele võtmise teekonnal Rootsis ja Eestis, mille käigus toome välja asjade interneti tehnoloogia ja 5G kontseptsiooni, mis parandavad tarbijate kasutuskogemust ja ärivõimalusi. Telia ja Ericsson pakuvad tarbijatele ja ettevõtetele võimalust olla 5G teenuste abil oma valdkonna esimeste seas. Me loome pidevalt uusi võimalusi asjade interneti ja 5G samm-sammult kasutusele võtmisega,” sõnas Peter Laurin, Ericssoni Põhja-Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni juht.

5G võrkude suuremahulisem arendus algab tõenäoliselt alles 2020. aastal, kuid tehnoloogia, testimine, sageduste katsetamine ja teenuste eelarendus juba käib. Telia Company ja Ericsson on Euroopas nende arengute eestvedajateks, aidates 5G testimistega kaasa ülemaailmsete standardite loomisele.

Tutvun teiste uudistega