Telia 5G võrku saab kasutada juba 77 piirkonnas

Telia on käesoleval aastal mitmekordistanud oma 5G võrgu leviala ning juuli seisuga töötavad ettevõtte 5G tugijaamad juba 77 asukohas üle Eesti.

Telia Eesti juhatuse esimehe Robert Pajose kinnitusel on võrguarendused ka sel aastal ettevõtte üks peamisi fookusi ning aina jõulisemalt on plaanis panustada just viienda generatsiooni mobiilivõrgu ehk 5G väljaehitamisse.

„Loodame ühtlasi, et ka riik liigub võimalikult kiiresti edasi 3,6 GHz sagedusala oksjoniga, mis võimaldaks veelgi paremini kasutada 5G tehnoloogia pakutavat potentsiaali ning tuua turule ka uusi teenuseid, nagu näiteks pikalt oodatud 5G koduinternet,“ ütles Pajos.

Telia 5G tugijaamad asuvad tänaseks Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viimsis, Rakveres, Saugas, Jüris, Lool, Kärdlas, Kuressaares, Sakus, Lohusuus, Kauksis ning Sillamäel. Aasta lõpuks plaanib ettevõte uue põlvkonna mobiilivõrku laiendada enam kui 100 asukohani, sealhulgas erinevatesse maakonnakeskustesse.

Lisaks jätkas Telia teises kvartalis tegevustega, mis võimaldavad liikuda vanade tehnoloogiate järk-järgulise sulgemise poole, et nende asemel kasutusele võtta uusi kaasaegseid lahendusi. Robert Pajose sõnul on selle tegevuse eesmärk pakkuda klientidele veelgi kiiremaid ja efektiivsemaid tehnoloogiaid, mis on ühtlasi ka tunduvalt loodussõbralikumad.

Telia Eesti müügitulu ulatus teise kvartali lõpuks 81,4 miljoni euroni, kasvades eelmise aasta sama ajaga võrreldes 9,1%. Ettevõtte ärikasum (EBITDA) ulatus samal ajal 29,5 miljoni euroni, kasvades aastaga 12%.

Telia Eesti mobiililiitumiste arv ulatus teise kvartali lõpus 1,151 miljoni liitumiseni, kasvades aastataguse ajaga 71 000 liitumise võrra. Telia interneti püsiühenduste kasutajaid oli teise kvartali lõpus 242 000 ning TV-teenuse kasutajaid 207 000.

Telia on Eesti üks suuremaid investoreid, investeerides igal aastal Eesti turule suurusjärgus 50 miljonit eurot. Ettevõte annab tööd ligi 1600 inimesele ning kuulub Eesti suurimate maksumaksjate hulka.

Tutvun teiste uudistega