Telia 5G võrk laienes suvel väikelinnadesse ja saartele

Telia on sel suvel oma 5G võrku Eestis jõudsalt edasi arendanud ning viimaste kuude jooksul on 5G leviala laienenud nii suurematele saaretele kui mitmetesse linnadesse.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on sel aastal plaanis laiendada 5G võrku nii, et see oleks kasutatav enamikus Eesti linnades, maakonnakeskustes ja suuremates alevikes.

„Hea meel on tõdeda, et vahemikus juunist kuni septembrini on 5G jõudnud Narva-Jõesuu, Paide, Jõgeva, Põlva, Võru, Rapla, Haapsalu ja Viljandi linna. Lisaks oleme oma 5G levialad viinud Saaremaale (Kuressaare linn ja Vaivere küla) ning Hiiumaale (Kärdla linn ja Käina alevik),“ nentis Visse.

Telia tehnoloogiajuhi kinnitusel on 5G-l lähiaastate perspektiivis oluline roll kanda just regionaalse arengu seisukohast, kuna uus tehnoloogia muudab mobiilse interneti kvaliteedi ja kiirused senisest veelgi paremaks, luues inimestele, ettevõtetele ja riigile täiesti uusi digiühiskonna võimalusi.

„5G võimaldab meil juba lähemas tulevikus töötada, õppida ja nautida meelelahutust täiesti uuel tasemel. Samuti meelitab kvaliteetse uue põlvkonna mobiilsidetehnoloogia olemasolu regiooni uuendusmeelseid tööstusettevõtteid, kelle tööstusautomaatika lahendused hakkavad tulevikus 5G tehnoloogiast kasu lõikama, luues seeläbi uusi töökohti. Loodame näha 5G toel sündimas täiesti uusi teenuseid ja lahendusi, millest meil täna veel aimugi pole,“ lisas Visse.

5G võrgu kasutamiseks peab olema kliendil lisaks 5G telefonile ka Telia vastava mahuga mobiilipakett. Eraklientidele pakub ettevõte hetkel 20GB, 40GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Elu pakette, äriklientidele aga 20GB, 50GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Äri pakette. Kõigi nimetatud pakettide kasutajatele on Telia poolt vaikimisi avatud 5G võrgu võimekus.

Selle, kas telefon ka tegelikult 5G-d kasutab, tunneb ära telefoni ekraani ülaservas kuvatava 5G võrgu tähise järgi.

Tutvun teiste uudistega