Telia 5G võrgus saab ainsana Eestis kasutama hakata iPhone’i 5G telefone

Alates 4. juunist väljastab Apple oma 12. seeria iPhone’idele tarkvarauuendust, mis võimaldab kõnealuste mudelitega esmakordselt Eestis kasutama hakata Telia 5G võrku.

Seega saab Telia 5G võrgu toe endale kogu iPhone 12 - seeria mudelirivi ehk iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ja iPhone 12 Pro Max.

Selleks, et iPhone 12 mudelites saaks 5G võrgu toe aktiveerida, hakkab Apple pakkuma automaatset seadmeuuendust ehk Carrier Bundle versiooni 46.1, mis tuleb seadme kasutaja poolt aktsepteerida. Seejuures võib uuendus jõuda erinevatele seadmetele erineval ajal. Ühtlasi tuleb kasutajal jälgida, et tema telefonis oleks kasutusel tarkvaraversioon iOS 14.5. Juhul, kui telefonis on kasutusel mõni vanem tarkvaraversioon, peab esmalt tarkvara uuendama, misjärel pakutakse juba nn 5G toe lisamise võimalust.

5G võrgu kasutamiseks peab olema klientidel lisaks 5G telefonile ka Telia vastava mahuga mobiilipakett. Eraklientidele pakub ettevõte hetkel 20GB, 40GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Elu pakette, äriklientidele aga 28GB, 56GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Äri pakette. Kõigi nimetatud pakettide kasutajatele on Telia poolt vaikimisi avatud 5G võrgu võimekus.

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on tegu Eesti 5G arengu seisukohast olulise uudisega, kuna Apple on maailma üks nimekamaid tootjaid, kelle telefonidele on Eestis 5G tuge oodatud alates eelmise aasta sügisest.

„Arvestades sellega, et Telia avas oma 5G võrgu novembris, oleme koostöös Apple’iga 5G toe saamise nimel päris kiiresti edasi liikunud. Seejuures tuleb silmas pidada, et me konkureerime Eestis erinevate tootjate 5G arendusressursi pärast kogu maailmaga. Täna saame kinnitada, et tarkvarauuendus, mis võimaldab iPhone 12 seeria telefonidega kasutada Telia 5G võrku, jõuab järk-järgult kasutajateni alates 4. juunist. Rõõm on näha, et osa iPhone’i omanikke on läinud nädalavahetuse jooksul juba meie 5G tehnoloogia kasutusele võtnud,“ ütles Viilmann.

Tänase seisuga on Telia võrgus ligemale 20 000 klienti, kes kasutavad 5G võimekusega iPhone mudeleid.

Telia on avanud Eestis juba poolsada 5G tugijaama, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viimsis, Rakveres, Saugas, Jüris ja Lool. Selle, kas kliendi telefon kasutab parasjagu 5G võrku, tunneb ära telefoni ekraani ülaservas kuvatava 5G ikooni järgi.

Lisaks:

iPhone 12 – seeria uuenduste kontrollimise protsessi saab teatud määral esile kutsuda ka manuaalselt. Selleks tuleb telefoni menüüs läbi teha järgmised sammud: Settings – General – About ning vajutada valikule Network Provider.

Tutvun teiste uudistega