Tallinna Lastehaiglale kingiti 70 e-lugerit

Telia andis täna Tallinna Lastehaiglale üle seitsmekümnest e-lugerist koosneva kingituse, et muuta väikeste patsientide aeg sisukamaks ja põnevamaks. Haigla mängutoas toimunud üritusele tulid lastele laulma ning nendega mängima Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand ansamblist Öed.

"Oleme südamest tänulikud, et Telia otsustas kinkida Tallinna Lastehaigla patsientidele e-lugerid," ütles Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhataja Inna Kramer. "Tänapäeva lapsed on nutiseadmete kasutamisega väga harjunud - tore, kui lisaks mängude mängimisele või internetis surfamisele saame neile pakkuda moodsat võimalust lugeda kirjandusteoseid."

Krameri sõnul peab haiglas viibides paratamatult veidikeseks aja maha võtma ning lugemine on sel perioodil ütlemata mõnus tegevus. "Suuremad lapsed saavad e-lugereid kasutada kasvõi koolis nõutava kohustusliku kirjanduse lugemiseks, väiksematele võivad vanemad ette lugeda. Päris pisikeste patsientide emadel-isadel on aga soovi korral võimalus kasutada haigla e-lugereid laste uneajal, et lapse haigusega kaasnevaid muremõtteid natukeseks eemale peletada. E-lugerites on juba olemas inglise- ja venekeelsed juturaamatud, lisame sinna ka eestikeelsed," rääkis Kramer.

Telia Eesti toetustegevuste juht Elo Võrk lisas, et tänase sündmuse näol polnud tegu pelgalt kingituse üleandmisega, vaid meeleoluka hommikuga, mis sisaldas mitut üllatust. "Ansambel Öed andis lastehaiglas hommikuse minikontserdi ning ansambli solist Kristel Aaslaid luges lastele ette katkendi enda kirjutatud muinasjutust, mis ilmus hiljuti raamatus „Urmelid ja kaksteist heategu“. Lisaks sai mängida, meisterdada ning omalt poolt võtsime kaasa veel humanoidroboti Pepper, kellega kõik huvilised said tutvust teha."

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse. Toetusfond soovib oma tegevusega muuta ühiskonna suhtumist lastesse ning haigete laste probleemidesse. Tallinna Lastehaigla Toetusfond tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat.

Tutvun teiste uudistega