Suvel kasvab mobiilse interneti kasutamine hüppeliselt

2014. aastal tegi mobiilse interneti tarbimine EMT võrgus korraliku jõnksu ülespoole alates maikuust ning jätkas kasvu kõigil suvekuudel – juunis, juulis ja augustis. Võrreldes perioodiga jaanuar kuni aprill kasvas ajavahemikus mai kuni august mobiilse interneti kasutamine nutitelefonides üle 40 protsendi.
 
Eesti Telekomi tehnoloogiadirektor Tiit Tammiste sõnul veedavad inimesed suvel hulgaliselt aega väljas, osalevad erinevatel sündmustel, puhkavad ja reisivad. Seetõttu on loomulik, et ka mobiilse interneti tarbimine just nutitelefonides kasvab, kuna inimesed soovivad jätkuvalt sotsiaalvõrgustikes suhelda, erinevaid video- ja meelelahutusteenuseid kasutada jne.
 
„Võib eeldada, et sel aastal teeb mobiilse interneti kasutamine suvekuudel veelgi suurema kasvu läbi, kuna kasvanud on nii 4G seadmete kasutajate arv kui ka kiiret mobiilset internetti nõudvate teenuste hulk," märkis Tammiste.
 
Hiljutisest Mindshare'i küsitlusest selgus, et mobiilse interneti tarbijad kasutavad oma nutiseadmes hea meelega nii videokeskkonda YouTube, mobiilipanka, m-parkimist, Mobiil-ID'd, Spotifyd kui ka EMT ja Elioni minuTV teenust.  Võib eeldada, et suveperioodil kasvab nii nende kui mitmete teiste teenuste ja nutirakenduste kasutamine.
 
Näiteks möödunud sügisel turule toodud  EMT Find äpi kasutamine kerkib sel suvel prognooside kohaselt kuni kolmandiku võrra. EMT Find on positsioneerimisteenus, mis võimaldab kasutajal positsioneerida enda pereliikmeid, lapse telefoni ja tuttavaid kui nad on andnud selleks vastava loa. Kui seni oli EMT Find saadaval ainult Androidi kasutajatele, siis õige pea on lisandumas ka iOS tugi.
 
Samuti kasvab populaarse muusikateenuste Spotify kasutajate hulk - ilusate ilmade ja puhkuse tõttu on inimesed küll tunduvalt liikuvamad, kuid soovivad sellegi poolest oma meelismuusikat endaga kõikjal kaasas kanda. Lisaks muusikateenuste tarbimisele suureneb tõenäoliselt ka kaasasolevate teleteenuste tarbimine ehk uue minuTV kasutamine, mis võimaldab vaadata telekanaleid, sarju, filme ja multikaid kõikidest mobiilsetest seadmetest.
 
Kõigele lisaks on suvekuudel näha tõusutrendi ka mobiilikõnedes, mille hulk suureneb võrreldes aasta esimeste kuudega ca 20%. Ühelt poolt mõjutab seda koolilõpuperiood, sellega seotud õnnitlused  ja kingitusena saadud uued seadmed. Teisalt kergitab kõneliiklust jaanipäeva periood koos sellele ajale omaste tervitustega. Samuti kasvab juunis võrreldes muu ajaga ca 40% multimeediasõnumite ehk MMSide arv, kuna inimesed soovivad jagada oma elamusi piltide teel.
 
Aprillis avaldas Eesti Telekom (EMT ja Elion) oma esimese kvartali müüduimate nutitelefonide TOPi, kus kümnest telefonist üheksa olid 4G toega. 4G telefonide eelistamine näitab selgelt, et üha enam inimesi soovib elada mobiilset elu ning tarbida kiiret mobiilset internetti ajast ja asukohast sõltumata.
 
Mobiilse andmeside üheks olulisemaks parameetriks on kõrge keskmine kiirus, kuna see on eeldus kliendile parima kasutuskogemuse tagamiseks kõigis tema internetikasutuse olulistes aspektides – meilide lugemisel, veebis surfamisel ja rakenduste kasutamisel. Erinevad sõltumatud mõõtmised on näidanud, et kiireimat mobiilset internetti pakub Eestis EMT 4G võrk.
Tutvun teiste uudistega