Start-up ettevõte õpetas auto ise mobiilselt parkima

Start-up ettevõte Autlo arendas koostöös EMT-ga välja maailmas teadaolevalt ainulaadse lahenduse, millega auto hakkab tänu SIM-kaardiga varustatud lisaseadmele süüte väljalülitades ise õiges tsoonis parkima ning sealt lahkudes lõpetab parkimise. Parkimise tasu lisandub mobiiliarvele.
 
Tegemist on seadmega, mille sisse käib EMT SIM kaart ning seade ise ühendatakse auto standartsesse diagnostikapistikusse (OBD2 port). Seade saab tänu SIM kaardile ja GPS positsioneerimisele aru, millal ja kus auto parkimise alustas ja lõpetas. Selleks tuleb nutitelefoni laadida Autlo äpp, mis teavitab kõikidest parkimise alustamistest ja lõpetamistest. Vajadusel saab auto otsuse äpis ümber muuta.  Teenus töötab kõigil uuematel OBD2 pesaga autodel, kõigis avatud parklates (ilma tõkkepuuta), kus saab maksta mobiiliga ning seda saavad kasutada hetkel vaid EMT kliendid.
 
 „Mobiilparkimine on olnud mugavaim maksmisviis ja uue põlvkonna täisautomaatne lahendus aitab seda veelgi mugavamaks teha. See on maagiline tunne, kui auto teeb ise sinu eest midagi ära“, sõnas Autlo juht Kristjan Konks.   
 
Eesti Telekomi uute äride juhi Holger Haljandi sõnul on tegemist on hea näitega, kuidas saame koostöös startup´idega kliendile lisaväärtust luua. Antud juhul lahendame vaeva auto parkimise eest tasumisega tegelemisel. Eesmärk on tulevikus täielikult eemaldada vajadus mõelda parkimise eest tasumise peale - mis tsoonis ma olen, kas see on praegu tasuline, kuidas maksta saab - seda kõike saab teha auto kliendi eest. Täna avame teenuse testimiseks kõikidele EMT klientidele, et üheskoos see visioon ellu viia," rääkis Eesti Telekomi uute äride juht Holger Haljand.
 
"Juunis Eesti Telekomi poolt avatud VUNK kiirendi eesmärk on just sellist koostööd soodustada ja laiendada, et võimalikult palju häid ideid reaalsuseks muutuks ja kasutajateni jõuaks. Siinjuures on oluline ka klientide varajane kaasamine teenuse arendusse, et oleks arvestatud võimalikult palju kasutajate soove ja tegelikke vajadusi," lisas Holger Haljand.
 
Lahendus töötab otse EMT parkimise kesksüsteemi vastu ning on täpsem kui tavaline mobiilne parkimine (mobiilne positsioneerimine).
 
Toodet saab osta Autlo veebilehe vahendusel 169 euroga või rentida hinnaga 7,99 eurot kuus. Rohkem infot leiab www.autlo.com.
Tutvun teiste uudistega