Selgus Telia Esports Series CS:GO turniiri viimane finalist

23. novembril alguse saanud viimasel kvalifikatsiooninädalal osales 33 tiimi, kes mängisid viimase finaalturniiri koha peale. Selle suutis endale kindlustada UYU.

Varasemalt on finaalikoha välja võidelnud endale Wortex, Kunixx, WeareONE ning nüüd siis ka UYU. Kvalifikatsiooniturniirilt edasi pääsenud meeskonnad liituvad 5000-eurose auhinnafondiga finaalturniiril Levadia eLionsi, SC e-spordi ja Evilninega.

Kolmanda mängunädala esimesele võistluspäevale registreerus kokku 33 võistkonda. Mängud toimusid parim ühest formaadis ning kaotajad langesid koheselt välja. Teisipäevaste tasavägiste mängude tulemusel pääses edasi laupäevastesse finaalidesse neli meeskonda: Prügi, Koerad, UYU ja Punapead.

Laupäevases esimeses poolfinaalmängus läksid vastamisi Prügi ja Koerad. Viimati mainitud meeskond oli oma konkurendist silmnähtavalt parem ja alistas vastased skooridega de_overpassis 16-7 ja teises kaardis de_dust2s 16-9. Seega edenes kindla 2-0 võiduga finaali tiim Koerad.

Järgnevas poolfinaalis kohtusid teineteisega UYU ja Punapead. Meeskonnad olid eelneva poolfinaaliga võrreldes võrdsemad, mis tähendas, et edasipääseja otsustamiseks kulus kolm mängukaarti. Esimeseks kaardiks sai de_overpass, mille võitis UYU 16-10. Järgnevas kaardis (de_ancient) suutsid omakorda Punapead 16-14 skooriga vastast edestada. Poolfinaali otsustavaks kaardiks sai de_mirage, kus näitas oma paremust taas UYU, edestades Punapäid skooriga 16-11, millega nad tagasid finaalikoha tiim Koerad vastu.

Finaalis ei olnud kahjuks võimalik osaleda tiim UYU võtmemängijal YZEEJ, mis tähendas, et tuli leida uus mängija. Vahetusmängijaks sai üks Eesti parimaid CS:GO mängijaid HS, kes on osalenud mitmetel rahvusvahelistel suurturniiridel, esindades mitmeid tuntuid suuri tiime. Sellise mängija lisandumisel võis eeldada, et UYU jaoks tulevad lihtsad ning kiired mängud, kuid Koerad arvasid teisiti. Esimeseks mängukaardiks sai UYU valitud de_vertigo. Tasavägise mängu võitis UYU skooriga 16-11.

Teiseks kaardiks sai tiim Koerad valitud de_ancient, mis on ühtlasi ka CS:GO võistluskaartides uusim. Mäng osutus võrdsete kohtumiseks ja parima väljaselgitamiseks mängiti lausa kaks lisaaega. UYU oli mängu kaotamas, kuid teisel lisaajal suudeti võita kolm järjestikust raundi ning kindlustada omale koht Telia Esports Series CS:GO finaalturniiril. Finaali pääsemisel oli suureks abiks Kevin "HS" Tarni oskused ning tema pikaajaline kogemus rahvusvaheliste meeskondade esindamisel.

Seekordseks stuudiokülaliseks oli üks Eesti esimesi professionaalseid e-sportlasi fejtZ, kes on CS:GOd professionaalsel tasemel mänginud ning sellega elatist teeninud juba kaheksa aastat. Kogemust on ta omandanud nii Euroopa, Põhja-Ameerika kui ka Aasia tiime esindates ja sealsete turniiridel võisteldes. Üllatusena selgus intervjuu käigus, et fejtZ on esindamas Telia CS:GO turniiril tiimi SC e-Sports. Taoline uudis tõstab tiimi üheks kindlaks favoriidiks finaalturniiri võitmisel.

Järgnevate nädalate jooksul näeme kaheksat Eesti parimat CS:GO meeskonda võistlemas 5000 eurose auhinnafondi ja Eesti parima CS:GO tiimi tiitli nimel.

Teisipäevased CS:GO turniiri mängud algavad kell 18:00 ning nendele saab kaasa elada Twitchis, laupäevased mängud alguavad kell 10:00 ning mänge saab näha nii Telia Inspira kanalis kui Twitchis.

Tutvun teiste uudistega