Nutitelefoni kasutab juba 64% mobiiliomanikest

Nutihüppe projekti toel on viimastel aastatel kiirelt kasvanud nende inimeste hulk, kes on kasutusele võtnud nutitelefoni või tahvelarvuti.

Novembri alguse seisuga kasutab Telia mobiilivaldkonna kliendibaasist vähemalt üht nutiseadet 64% klientidest, aasta alguses oli see näitaja veel 59%. 2014. aasta alguses, mil Telia poolt kutsuti ellu Nutihüppe projekt, oli nutitelefoni kasutajaid kõigest 39%.

Viimaste aastate müügitulemuste kohaselt on klientide kindel eelistus nutiseade, mille ekraan on suurem kui 4,5 tolli. See näitab, et üha enam meediasisu ja meelelahutust eelistatakse tarbida just kaasas oleva nutiseadme ekraanilt. Samal ajal on pidevalt kasvanud soetatud nutiseadme keskmine hind, mis näitab, et aina rohkem hindavad tarbijad seadme hinna ja kvaliteedi suhet.

Kui vaadata seda, milliseid mobiiltelefoni mudeleid kasutatakse Telia võrgus täna kõige enam, siis siin on koguni viis esimest positsiooni haaranud enda kätte Apple’i erinevad mudelid. TOP 15 hulka mahuvad aga 5 erineva tootja seadmed: Apple, Huawei, Nokia, Sony ja Samsung.

Kõige kasutatuimad mobiiltelefonid Telia võrgus:

 1. Apple iPhone 5S
 2. Apple iPhone 6
 3. Apple iPhone 6S
 4. Apple iPhone 4S
 5. Apple iPhone 5
 6. Huawei P8 Lite
 7. Nokia 206
 8. Apple iPhone SE
 9. Sony Xperia Z1 Compact
 10. Samsung Galaxy J5
 11. Samsung Galaxy S4 Mini
 12. Samsung Galaxy Core Prime
 13. Nokia C2-01
 14. Samsung Galaxy S6
 15. Huawei Y5

Telia Nutihüppe projekti eesmärk on tõsta Eestis digiteadlikkust ning edendada nutiseadmete kasutamist, et inimeste igapäevane töö- ja eraelu lihtsamaks ja mugavamaks muuta.

Tutvun teiste uudistega