Muutub rändlusteenuse hinnakiri Euroopa Liidu suunal

Vastavalt Euroopa Liidus kehtivale Rändlusmäärusele muutub alates 05.01.2017 rändlusteenuste jaehinnakiri Telia ja Diil lepingulistele era- ja äriklientidele ning Telia (Super, Simpel) ja Diil kõnekaardi klientidele.

Alates 05.01.2017 kehtib uus reguleeritud vastuvõetava kõne hind järgmiste Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) riikide operaatorite võrkudes: Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Suurbritannia, Taani, Tšehhi, Ungari, Gibraltar, Guadeloupe, Martinique, Mayotte, Prantsuse Guajaana, Reunion, Saint Martin, San Marino, Vatikan.

Sellest tulenevalt hakkab kõigis nimetatud riikides ja piirkondades vastuvõetava kõne hind maksma 0,0108 (koos km-ga 0,0130) eurot minutis.
Samas kehtivad ka teatud erandid. Soomes TeliaSonera võrgus vastuvõetava kõne esimene minut maksab 0 eurot ehk on tasuta ning vastuvõetava kõne maksumust arvestatakse alates teisest minutist. Telia ja DIIL lepingulistele ja kõnekaardi klientidele Läti LMT ning Leedu Omniteli võrgus kehtestatakse vastuvõetava kõne hinnaks 0 €/min.

ELi reguleeritud hinnakirja rändluses ei rakendata, kui kliendil on koduvõrgu hinnastus.

Tutvun teiste uudistega