Müüduimate telefonide TOP10-sse mahtusid vaid kahe tootja mudelid

Telia Eesti telefonimüügi kokkuvõttest selgub, et 2021. aasta müüduimate telefonide esikümnesse mahtusid vaid Apple’i ja Samsungi mudelid.

Telia Eesti mobiiltelefonide tootekategooria juhi Jüri Raudsepa sõnul on see Telia puhul ilmselt esimene kord, kui aasta müüduimate telefonide esikümnes jagatakse kõik positsioonid ära kahe tootja vahel.

„Viimastele aastatele tagasi mõeldes ei meenu sellist olukorda, kus tootjate loetelu oleks olnud sedavõrd lühike. Seni on esikümnesse alati jõudnud ka näiteks Huawei, enne seda oli aga tugev tegija Sony. Kvartaalses pingereas mahuks TOP10 hulka ilmselt ka Xiaomi, aga kuna nende poolt toodetavate telefonide rivistu uueneb kiiremini, on neil raske mõne mudeliga aasta müüduimate telefonide hulka pääseda,“ hindas Raudsepp.

Telia mobiiltelefonide tootekategooria juhi kinnitusel on viimase paari aasta jooksul siinset telefonimüügi turgu enim mõjutanud nii COVID-19 kui ka see, et Huawei telefonid ei saa enam kasutada Google’i teenuste tuge. Koroonaviirusest tingitud olukorra tõttu on oluliselt kannatanud mobiiltelefonide saadavus ja tarned, Google’i teenuste kadumine Huawei telefonidest on aga kärpinud tarbijate huvi Hiina tootja vastu.

Muutunud olukorra taustal näeb Raudsepp, et see annab võimaluse teistele tootjatele ja ka kasutatud seadmete müügile. Nii on näiteks Apple’i ja Samsungi telefonide kõrval muutumas eestlaste seas järjest populaarsemaks ka OnePlus ja Xiaomi telefonid.

Lisaks jõudsid 2020. aasta lõpus Telia tootevalikusse kasutatud nutitelefonid ning nõudlus selliste seadmete järele on sellest ajast alates kasvanud.

„Meie plaan on kasutatud telefonide valikut suurendada. Kasutatud seadme soetamise kasuks räägib see, et sellise telefoni saab osta soodsalt, samas on kõik telefonid tehniliselt kontrollitud ja korraliku välimusega ning lisaks kehtib nendele seadmetele garantii,“ ütles Raudsepp.

Telia eelmise aasta telefonimüügi edetabelisse mahtusid nii soodsama hinnaklassi mudelid kui ka Samsungi ja Apple’i lipulaevad. Seejuures hõivasid nii Samsung kui Apple pingereas 5 positsiooni.

Telia poolt enimmüüdud telefonid aastal 2021

1Samsung Galaxy A12
2Apple iPhone 12
3Samsung Galaxy S21
4Samsung Galaxy A32
5Samsung Galaxy A52
6Apple iPhone 11
7Apple iPhone SE
8Apple iPhone 12 mini
9Apple iPhone 12 Pro
10Samsung Galaxy A52s
Tutvun teiste uudistega