Miks esineb teatud telekanalite programmis „pimendamist“?

Kuna osa telekanaleid ei oma õigusi teatud piirkondades (sh Eestis) erinevate spordivõistluste näitamiseks, peavad telekanalid tulenevalt edastamisõiguste nõuetest oma programmi näitamise ajutiselt peatama ehk spordivõistluste ajaks „pimendama“.

Telia poole on pöördunud mitmed kliendid, kes tunnevad huvi, miks on mõne telekanali saatekavas küll kirjas konkreetse spordivõistluse ülekanne, kuid kanalit vaatama asudes näeb ekraanilt vaid teksti, mis informeerib, et kanalil puuduvad õigused selle sisu edastamiseks Eestis.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik selgitas, et telekanalite edastamisõigused eri territooriumidel on erinevad. Ehk kui Soome telekanal YLE omab näiteks olümpiamängude edastamise õigust Soome territooriumil, ei ole tal tingimata edastamisõigust Eesti territooriumil (võib aga ei pruugi olla).

Seetõttu peab telekanal spordivõistluse ajaks piirama oma programmi edastamise Eesti suunal. Teine variant on, et telekanal esitab vastava taotluse oma programmi „pimendamiseks“ kohalikule teleteenuse pakkujale.

„Kõik see on tingitud edastamisõiguste reeglitest, mida telekanalid peavad järgima.  Seetõttu võib esineda erinevate telekanalite programmides just erinevate spordivõistluste puhul sääraseid pimendamisi,“ märkis Kiik.

Tema kinnitusel peab initsiatiiv programmi edastamise piiramiseks tulema telekanali poolt ning vastava info peab telekanal edastama ka kohalikule teleteenuse pakkujale, näiteks Teliale.

Tutvun teiste uudistega