Miks ei saa Telia 5G võrgus veel kasutada Apple’i ja Samsungi 5G telefone?

Osa Telia kliente on tundnud huvi, miks ei saa värskelt avatud Telia 5G võrgus veel kasutada erinevaid Apple’i ja Samsungi 5G telefone.

„Nii nagu iga uue mobiilitehnoloogiaga, tuleb ka 5G puhul kõikidele uutele telefonidele enne lõppkasutajani jõudmist teha tarkvaralisi arendusi ning neid testida. See on vajalik, et tagada nii seadmete tõrgeteta töö kui ka arvestada konkreetse 5G võrgu omadustega,“ kommenteeris Telia Eesti erakliendiüksuse juht Kristjan Viilmann.

Viilmanni sõnul peab seejuures arvestama, et Telia ei ole ainus mobiilioperaator, kes on 5G äsja kasutusele võtnud või võtmas.

„Seega konkureerime me seadmetootjate arendusressursi pärast sisuliselt kogu maailmaga. Seda, millal on Apple või Samsung valmis Telia Eesti jaoks vajalikke arendusi alustama, pole hetkel veel teada. Telial käivad jooksvalt läbirääkimised mitmete tootjatega ning näiteks Apple’i suunas oleme ise juba selget huvi üles näidanud. Kuna meie 5G võrk on nüüd avatud, siis on lootust, et see kiirendab ja hõlbustab ka uute 5G telefonide testimist ja kasutuselevõttu,“ selgitas Viilmann.

Telia 5G võrgu avamise hetkest saavad 5G-d kasutada OnePlus, Sony ja Xiaomi teatud mudelite omanikud, kuid ilmselt saab juba lähikuudel 5G-d toetavate seadmete hulk täiendust. „Informeerime uutest lisanduvatest 5G mudelitest esimesel võimalusel ka oma kliente,“ lisas Telia erakliendiüksuse juht.

Telia avas Eesti esimese 5G võrgu 10. novembril.

Tutvun teiste uudistega