Midagi uut: Apple’i ja Samsungi tippmudelid kuuluvad tänavuste jõuluhittide hulka

Eesti suurima tehnikakaupade veebipoe ostustatistikast selgub üllatuslikult, et eestimaalased eelistavad sel aastal kingikotti panna Apple’i ja Samsungi tippmudeleid.

Telia Eesti mobiiltelefonide segmendi tootejuhi Taavi Tingi sõnul on säärane ostuhuvi Eesti turul pretsedenditu, kuna varem pole tippklassi mudelite järele vähemasti jõuluperioodil nii suurt nõudlust olnud.

„Samas peab arvestama, et ka tippmudelite hinnad pole kohalikul turul nii madalal olnud. Näiteks Apple iPhone 6 (32GB) ja Samsung Galaxy S7 hind on langenud esmakordselt alla 400 euro, mistõttu on need ka klientide poolt ühed kõige enam ostetud mudelid,“ märkis Ting.

Samuti on väga populaarne nutitelefon Sony Xperia XZ1 Compact, mille hind on tavapärasega võrreldes 130 eurot odavam. Lisaks saavad kõik XZ1 soetajad kaasa hinnalise kingituse, milleks on Harman Kardon ONYX Studio 4 BT kõlar, mille väärtus eraldi on 239 eurot.

Soodsama hinnaklassi nutitelefonidest on suur nõudlus Huawei P10 Lite mudeli järele, mida taaskord võimendab telefoniga kaasnev kingitus ehk aktiivsusmonitor.

Taavi Tingi kinnitusel eelistavadki inimesed soetada tooteid, millega saab kaasa täiendava kingituse. Seetõttu kuuluvad inimeste ostueelistuste hulka erineva hinnaklassiga nutitelefonid, millega saab tasuta kaasa kas kõrvaklapid, aktiivsusmonitori või hoopis teise telefoni.

Telerite poolelt lööb laineid Samsungi 55-tolline LED mudel, mis maksab tavapärasega võrreldes 100 eurot vähem ning mille ostuga saab tasuta kaasa Samsung Galaxy J3 nutitelefoni.

Mõnevõrra üllatuslik on, et head müüki näitab ka kallima hinnaklassi 55-tolline OLED teler LG B7 hinnaga 1999 eurot. Telia Eesti telerite ja arvutite segmendi tootejuhi Jüri Raudsepa hinnangul on nimetatud mudeli puhul ilmselt kaks müügiargumenti: tavapärasest 500 eurot soodsam hind ja ostuga kaasnev kingitus Apple TV 4K komplekti näol.

Arvutite vaates on jõulude eel eriti populaarsed Apple’i tooted MacBook Air ja MacBook Pro.

Veel lähevad hästi kaubaks bluetooth kõrvaklapid, aktiivsusmonitorid ning bluetooth kõlarid, mille hind on jõulukampaania tõttu tavapärasest mitukümmend eurot soodsam.

Lisaks erinevate digitoodetele eelistavad inimesed nii endale kui oma lähedastele tellida jõulude eel erinevaid digiteenuseid. Üks selliseid on detsembris turule jõudnud Telia Leheriiuli teenus, mis võimaldab valida Eesti populaarseimate digiajalehtede ja -ajakirjade hulgast endale lugemiseks kolm väljaannet ja seda vähem kui viie euroga kuus. Kõigele lisaks saab Leheriiuli kasutaja saab enda poolt valitud väljaannete lugemisõigust jagada kuni viie pereliikme või sõbraga, mis teeb sellest hinnatud kingituse nii vanematele kui vanavanematele.

Tutvun teiste uudistega