Löö kaasa: 25. jaanuaril toimub Eestis suur digikoristuse päev

Telia kutsub kõiki inimesi ja ettevõtteid 25. jaanuaril osalema Digitaalsel koristuspäeval, mille käigus korrastatakse oma nutiseadmed kasututest failidest ja andmetest.

Telia Eesti ärikliendiüksuse juhi Tarmo Kärsna sõnul on Digitaalse koristuspäeva eesmärk teha korda oma digielu ning kustutada kogu mittevajalik info, mis on ajaga muutunud digitaalseks prügiks ja müraks.

„Digitaalsel koristuspäeval on väga selge ja reaalne kasu, sest digiprügi kustutamine vabastab nutiseadmete salvestusruumi, muudab seadmed kiiremaks ning hoiab selle tulemusena kokku väärtuslikku aega. Samuti pole välistatud, et koristamise käigus leiavad osalejad oma minevikufailidest inspiratsiooni ning unustatud häid ideid,“ ütles Kärsna.

Telias on reede, 25. jaanuar juba välja kuulutatud suureks digitaalseks koristuspäevaks, mil kõik töötajad saavad pühendada endale sobiva osa tööpäevast oma arvutites ja telefonides olevate failide, e-kirjade ja kontaktide korrastamiseks. Lisaks löövad ettevõtmises kaasa mitmed tuntud Eesti ettevõtted, asutused ja organisatsioonid nagu SEB pank, Ericsson Eesti, PwC Eesti, Pipedrive, Tallinn Music Week, Lastekaitse Liit, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Tallinna Majanduskool.

Tarmo Kärsna kinnitusel on ettevõtmisega oodatud ühinema kõik ettevõtted, inimesed, Telia kliendid ja partnerid, et panna alus iga-aastasele traditsioonile, nagu seda on maikuine looduse koristamise talgupäev Teeme Ära. Kõik huvilised, kes soovivad digikoristusest osa võtta, saavad oma osalemisest märku anda Telia Facebookis või Digitarga blogis.

Telia tehnoloogiaportaal Digitark pakub digitaalse koristuspäeva sujuvaks läbiviimiseks ka häid nippe, kuidas oma tehnoloogilisi abivahendeid puhastada ning säilitada ja korrastada faile nõnda, et sellest saaks loomulik harjumus tulevikuks.

Kõik nõuanded jõuavad Digitarga rubriiki koristuspaev.digitark.ee.

Digitarga portaalis on avatud ka kalkulaator, mis annab hinnangulise ülevaate, kui suures mahus 25. jaanuaril inimesed ja ettevõtted oma seadmetest digiprügi kustutavad.

Tutvun teiste uudistega