Laulu- ja tantsupidu aitas püstitada Telia mobiilivõrgus uusi kasutusrekordeid

Pühapäeval lõppenud XIII noorte laulu- ja tantsupidu oli esimene tõeliselt suur rahvapidu, kus pandi proovile Telia 5G võrgu võimekus ning mille raames püstitati ettevõtte mobiilivõrgus nii mõnigi uus kasutusrekord

Seekordne noorte laulu- ja tantsupidu oli mobiilsideteenuste vaates eriline just seetõttu, et esmakordselt sai peopaikades kasutada mobiilsideteenust Telia 5G võrgus – nii Kalevi staadion kui Tallinna lauluväljak olid kaetud moodsaima mobiilitehnoloogiaga.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul jälgis ettevõte kogu laulu- ja tantsupeo ajal oma mobiilivõrgus toimuvat ning seal avanenud pilt oli vägagi positiivne, kuna teenuste kasutuskogemus oli kõigis peopaikades hoolimata kordades kasvanud koormustest kõrgel tasemel.

Kui numbritest rääkida, siis pühapäevasel laulupeol kasutas Telia mobiilivõrku Tallinna lauluväljakul 58 000 unikaalset kasutajat. Tantsupeo esimesel päeval oli Kalevi staadionil Telia võrgus unikaalseid kasutajaid 18 000 ning teisel päeval 21 500.

Rändluses olevate klientide ehk teiste riikide mobiilinumbritega kasutajate osakaal ulatus laulupeo ajal Telia võrgus 15 protsendini ning tantsupeo ajal 9 protsendini. Üle kolmandiku rändlusklientidest pärines Soomest, teised suuremate osakaaludega riigid oli Saksamaa, Rootsi, Norra, Leedu, Läti, Poola, Suurbritannia, USA ja Prantsusmaa.

Huvitava faktina saab laulu- ja tantsupeo kohta välja tuua ka selle, milliste telefonitootjate mudeleid oli peopaikades kõige enam Telia võrku ühendatud. Ülekaalukalt juhtisid selles arvestuses Apple (43%) ja Samsung (ligi 30%), millele järgnesid Sony (5,3%), Huawei (4,3%), OnePlus (2,4%) ning Nokia (1,8%). Seejuures oli laulupeo ajal mõneti üllatav just Apple’i telefonide suur osakaal, mis oli oluliselt kõrgem kui see on Telia võrgus tavaolukorras.

Laulupeo ajal tehti Telia võrgus Tallinna lauluväljakul ligemale 260 000 mobiilikõnet, neist tipptunnil ehk vahemikus kell 16-17 lausa 65 500 kõnet. Seejuures toimus valdav enamus kõnesidest (86,5%) VoLTE ehk 4G kõnedena. Lühisõnumeid ehk SMS-e saadeti laulupeo tipptunnil kokku 11 500 ning valdav enamus neist (95%) saadeti 4G võrgus. Kokku saadeti laulupeo ajal Telia võrgus 70 000 sõnumit.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul pole kunagi varem Telia mobiilivõrgus nii aktiivselt mobiilset andmesidet kasutatud kui laulupeol ajal. Telia mobiilivõrk teenindas laulupeo ajal kokku ca 5,8 terabaiti (TB) andmeid, millest veidi alla poole liikus juba 5G võrgus.

„Kui arvestada sellega, et meie erinevaid mobiilivõrke kasutasid suhteliselt väikestel maa-aladel üheaegselt kümned tuhanded inimesed ning võrgud pidasid nendele koormustele kenasti vastu, siis võime julgelt öelda, et mahukad investeeringud mobiilivõrku on end ära tasunud ning suudame klientidele pakkuda ka massiüritustel maailma tippklassi kuuluvat kasutuskogemust,“ lisas Visse.

Tutvun teiste uudistega